Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Marie v britském vánočním procesí musí mít přilbu - jede na oslu

ČTK / 13. 12. 2013 8:32

Britská dívka, která bude zpodobňovat Marii ve vánočním procesí připomínajícím narození Ježíška, bude muset mít na hlavě přilbu, až pojede ulicemi města na oslíkovi. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na organizátory akce.

Ze světa

Papež v mírovém poselství kritizuje korupci a přemrštěné platy

ČTK / 13. 12. 2013 8:29

Papež v mírovém poselství kritizuje korupci a přemrštěné platy Korupce a organizovaný zločin jsou urážkou Boha, vzkázal včera světu papež František v tradičním poselství přichystaném ke Světovému dni míru. Hlava římskokatolické církve v něm rovněž kritizuje přemrštěné platy a vysoké bonusy, které podle papeže přispívají k nárůstu nerovnosti mezi lidmi.

Domácí zpravodajství

Badal: Domy na Hradě církev smění za jiné

ČTK / 13. 12. 2013 8:26

Badal: Domy na Hradě církev smění za jiné Kancelář prezidenta republiky se sice postavila odmítavě k církevním žádostem o navrácení některých objektů v areálu Pražského hradu, prezident Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka ale údajně chystají dohodu o jejich formálním vydání a následné směně za jiné nemovitosti na Hradě. 

Kultura

Brněnské chrámy vystaví o Vánocích historické betlémy

ČTK / 12. 12. 2013 13:10

Historické betlémy různého stáří a rozmanitých výtvarných podob vystaví o Vánocích brněnské kostely. Zájemci je najdou přinejmenším ve 27 chrámech ve městě.

Domácí zpravodajství

Po dvou letech skončila nákladná obnova poutního kostela v Dobré Vodě na Novohradsku

ČTK / 12. 12. 2013 11:17

Po dvou letech skončila nákladná obnova poutního kostela v Dobré Vodě na Novohradsku V Dobré Vodě na Novohradsku, které se říká jihočeské Lurdy, skončila dvouletá obnova interiéru poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie. V plné kráse si ho věřící budou moci prohlédnout v pátek na Fatimský den, kdy si připomenou zjevení Panny Marie, v neděli 15. prosince pak přijedou ze sousedního Rakouska na adventní pouť. V půvabném místě Novohradský hor pod vrcholem Kraví hory, odkud stéká do kašen pod kostelem léčivá voda, se mohou zájemci zúčastnit i půlnoční bohoslužby. 

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 147)