Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Prezident Trump se vrátil k tradici ramadánové recepce

Ze světa

Prezident Trump se vrátil k tradici ramadánové recepce

ČTK / 7. 6. 2018 10:46

Americký prezident Donald Trump ve středu v Bílém domě uspořádal slavnostní večeři iftár, jíž muslimové o ramadánu přerušují denní půst. Loni, kdy měl Trump první příležitost iftár pořádat ve shodě s tradicí svých předchůdců, zvyk nedodržel.

Domácí zpravodajství

Rozpočtový výbor Sněmovny podpořil návrh na zdanění náhrad církvím

ČTK / 7. 6. 2018 10:40

Rozpočtový výbor Sněmovny podpořil návrh na zdanění náhrad církvím Sněmovní rozpočtový výbor ve středu doporučil Sněmovně, aby bez připomínek schválila návrh poslanců KSČM na zdanění peněžních náhrad, které církve dostávají za majetek nevydaný v restitucích. Rozpočtový výbor je pro tento návrh výborem garančním. Projednává ho i ústavně právní výbor, který zatím doporučení nevydal. S návrhem souhlasí i premiér Andrej Babiš (ANO). KSČM již dříve tento návrh označila za jednu z podmínek pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD.

Domácí zpravodajství

Lidovci odmítají zdanění církevních restitucí

ČTK / 6. 6. 2018 7:58

Lidovci odmítají zdanění církevních restitucí Lidovci odmítají návrh na zdanění finančních náhrad za majetek, který církve nedostaly v restitucích. Návrh zákona, který předložila KSČM a který podpořily ANO, SPD a ČSSD, je nelogický a pravděpodobně ho zruší Ústavní soud, řekl včera novinářům předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Domácí zpravodajství

Babiš souhlasí se zdaněním církevních restitucí, které žádá KSČM

ČTK / 4. 6. 2018 11:10

Babiš souhlasí se zdaněním církevních restitucí, které žádá KSČM Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) souhlasí se zdaněním náhrad za majetek, které církve nedostaly v restitucích. KSČM to označila za jednu z podmínek pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD. Dnes to řekl na tiskové konferenci na ministerstvu dopravy. Podle něj je postoj ANO v této věci dlouhodobý a zdanění církevních restitucí není nové téma.

Domácí zpravodajství

Zdaněním církevních restitucí podmiňují komunisté toleranci vlády, Babiš souhlasí. Bude demonstrace

ČT24.cz, red. / 3. 6. 2018 15:31

Zdaněním církevních restitucí podmiňují komunisté toleranci vlády, Babiš souhlasí. Bude demonstrace Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) jedná s KSČM o „tolerančním patentu“, který jeho příštímu plánovanému kabinetu s ČSSD zajistí důvěru. Podle předsedy poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika je nyní hlavní prioritou zdanění náhrad za církevní restituce, bez níž partaj vládu tolerovat nebude. KSČM také žádá posty ve státní správě a státních podnicích, aby mohla vládu kontrolovat, vysvětlil v Otázkách Václava Moravce.

Článek měsíce

Papežství na hranici

Tomáš Petráček / 28. 5. 2021

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
63%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
4%
 
spíše ne
4%
 
ne
29%
 
(Počet hlasů celkem: 354)