Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pro ostatky kardinála Berana poletí armádní speciál. Delegaci povede Stropnický

Domácí zpravodajství

Pro ostatky kardinála Berana poletí armádní speciál. Delegaci povede Stropnický

ČTK / 15. 4. 2018 16:18

Koncem příštího týdne budou do Prahy z Říma převezeny ostatky kardinála Josefa Berana, jež jsou dosud pohřbeny v tamní svatopetrské bazilice. Vládní delegace vedená ministrem zahraničí v demisi Martinem Stropnickým (ANO) do Vatikánu odletí ve čtvrtek, ve středu cestu projedná kabinet. V delegaci by měli být i zástupci ministerstva kultury a Kanceláře prezidenta republiky, cesta by bez nákladů na let měla činit půl milionu korun.

Ze světa

Papež: Pochybil jsem při posuzování sexuálního zneužívání v Chile

ČTK / 13. 4. 2018 14:43

Papež: Pochybil jsem při posuzování sexuálního zneužívání v Chile Papež František v listu zveřejněném ve středu uvedl, že "vážně pochybil" při posuzování sexuálního a psychického zneužívání mladistvých politicky vlivným knězem v Chile. Oběti zneužívání pozval do Vatikánu, kde je chce požádat o odpuštění.

Domácí zpravodajství

Beranovy ostatky budou převezeny do vlasti 20. dubna, rozezní se zvony

ČTK, red. / 13. 4. 2018 14:38

Beranovy ostatky budou převezeny do vlasti 20. dubna, rozezní se zvony Vládní speciál přiveze ostatky kardinála Berana do vlasti v pátek 20. dubna. Kardinálova repatriace je podle kardinála Dominika Duky aktem s velkým významem pro celou společnost. Připomněl, že Beran byl pronásledování nejen za své církevní, ale také občanské postoje.

Ze světa

Ředitel Jad vašem: Útok plynem v Sýrii je selháním světových organizací v době po holocaustu

ZTIS, red. / 12. 4. 2018 16:34

Ředitel Jad vašem: Útok plynem v Sýrii je selháním světových organizací v době po holocaustu  „Mezinárodní organizace a mechanismy vytvořené po šoa, aby bránily zločinům proti lidskosti, selhávají. Události ve městě Dúmá jsou důsledkem lhostejnosti světa, který umožňuje, aby se děly dál.“ To je jen několik slov z projevu Avnera Šaleva, ředitele jeruzalémského památníku holocaustu Jad vašem. Šéf největší organizace pečující o uchování památky a historický výzkum nacistické genocidy Židů tak reagoval na další masové vraždění civilistů během bojů v Sýrii.

Domácí zpravodajství

Dnes je Jom ha šoa, den připomínky šesti milionů Židů. Předčítají se jména obětí

Vlastní zpráva / 12. 4. 2018 14:49

Dnes je Jom ha šoa, den připomínky šesti milionů Židů. Předčítají se jména obětí Dnes je Jom ha šoa, den připomínky šesti milionů Židů, kteří byli zavražděni během holokaustu. Den holocaustu a hrdinství, hebrejsky „Jom ha-šoa ve ha-gvura“ je dnem, kdy se prostřednictvím vzpomínkových obřadů připomíná památka obětí holocaustu. Pro tento pietní den byl stanoven termín, kdy bylo zahájeno povstání ve varšavském ghettu v roce 1943. Dnešní veřejné čtení jmen obětí proběhne od 14:00 v 16 českých a moravských městech.

Článek měsíce

Muž, který žil a dýchal pro věc Ježíše Krista a jeho církev

Tomáš Petráček / 7. 4. 2021

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jak jste se účastnili bohoslužeb během nouzového stavu?
Chodil(-a) jsem i nadále do kostela
45%
 
Aktivně jsem se účastnil(-a) on-line bohoslužeb
23%
 
Sledovali jsme přenosy v televizi, v rádiu atp.
11%
 
Slavili jsme rodinné bohoslužby
9%
 
Využil(-a) jsem čas pro "duchovní prázdniny"
11%
 
(Počet hlasů celkem: 133)