Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

Dominikánská prokuratura se domáhá vydání polského kněze

ČTK / 1. 11. 2013 12:54

Dominikánská prokuratura ohlásila, že se hodlá domáhat vydání polského kněze, obviněného ze zneužívání místních chlapců. Oznámila to dnes agentura AP. Wojciech Gil po osm let vedl farnost ve městě Juncalito v horách ve vnitrozemí karibského ostrova.

Domácí zpravodajství

Dnes je slavnost Všech svatých

ČTK / 1. 11. 2013 12:50

Dnes je slavnost Všech svatých Křesťané dnes slaví slavnost Všech svatých, který připomíná všechny světce, nikoli pouze ty, kteří byli oficiálně kanonizováni. Slaví jej všichni křesťané - západní křesťanství 1. listopadu, východní křesťané, kteří užívají většinou Juliánský kalendář, slaví první neděli po letnicích.

Ze světa

Z řeholních řádů ročně vystoupí tři tisíce osob

Radiovaticana.cz / 1. 11. 2013 9:28

Z řeholních řádů ročně vystoupí tři tisíce osob Více než tři tisíce řeholníků a řeholnic každoročně opouští cestu zasvěceného života. Tento údaj uvedl arcibiskup José Rodríguez Carballo,  sekretář Kongregace pro instituty zasvěceného života a společnosti apoštolského života.

Domácí zpravodajství

V rajhradském klášteře otevřeli pro návštěvníky opravenou část prelatury

ČTK / 31. 10. 2013 17:10

V rajhradském klášteře otevřeli pro návštěvníky opravenou část prelatury Opravené jižní křídlo prelatury benediktinského klášteře v Rajhradě na Brněnsku se dnes otevřelo návštěvníkům. Památník písemnictví na Moravě zde nechal vzniknout druhou prohlídkovou trasu. Rekonstrukce křídla prelatury skončila před rokem, lidé však nahlédnou i do dosud neopravených prostor, které zdevastovali vojáci před rokem 1989, sdělila ČTK Kristýna Cimalová z Muzea Brněnska. 

Domácí zpravodajství

Cyrilometodějskou tradici připomene rozsáhlá výstava v Anežském klášteře

ČTK / 31. 10. 2013 17:03

Cyrilometodějskou tradici připomene rozsáhlá výstava v Anežském klášteře V gotických prostorách kláštera sv. Anežky bude od pátku přístupná výstava nazvaná CM 863 s podtitulem Svatí Cyril a Metoděj - Dějiny, tradice, úcta. Je součástí oslav 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu a představí archeologické nálezy, památky sochařství, malířství, knižní kultury, uměleckého řemesla, písemnictví a architektury. 

Článek měsíce

Otcové a matky

Petra Švecová / 13. 7. 2021

Kraje

Timotej.cz
Ackerman

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Papež František opakovaně vyzývá k očkování pro koronaviru. Nechali jste se také očkovat?
Ano
84%
 
Zatím to zvažuji
1%
 
Ne
15%
 
(Počet hlasů celkem: 278)