Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Patriarcha Bartoloměj se dnes setká s Dukou a Rumlem

Domácí zpravodajství

Patriarcha Bartoloměj se dnes setká s Dukou a Rumlem

ČTK / 23. 5. 2013 6:38

V České republice je na návštěvě nejvyšší autorita pravoslavné církve. Konstantinopolský patriarcha Bartoloměj dnes navštíví kostel sv. Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici a poobědvá s kardinálem a nejvyšším zástupcem české římskokatolické církve Dominikem Dukou. Setká se též se šéfem Ekumenické rady církví Joelem Rumlem.

Domácí zpravodajství

Duka se ohradil k prezentaci své vytržené věty k Putnovi

dominikduka.cz / 22. 5. 2013 20:54

Duka se ohradil k prezentaci své vytržené věty k Putnovi Dominik Duka poskytl v sobotu 18. května při podpisu Memoranda o rozvoji venkova rozhovor redaktorce ČT, která se ho mimo jiné dotázala na jeho osobní názor na skutečnost, že prezident ČR odmítnul jmenovat Martina C. Putnu profesorem. V médiích se pak objevila jen jedna věta vytržená z kontextu.

Ze světa

Vatikán zveřejnil první zprávu o boji proti praní špinavých peněz

ČTK / 22. 5. 2013 17:41

Vatikánský úřad pro kontrolu finančních toků (AIF) loni obdržel šest interních zpráv o podezřelých transakcích, zatímco v předešlém roce pouze jednu. Dvě z těchto zpráv pak předal vatikánským vyšetřovatelům. Úřad to dnes uvedl ve své vůbec první výroční zprávě. Vatikán se rozhodl úřad zřídit, aby se vyhnul podezření, že podporuje ilegální aktivity.

Domácí zpravodajství

V Česku je na návštěvě pravoslavný patriarcha Bartoloměj

ČTK / 22. 5. 2013 12:45

V Česku je na návštěvě pravoslavný patriarcha Bartoloměj V České republice je od dnešního dne na návštěvě konstantinopolský patriarcha Bartoloměj, považovaný za nejvyšší autoritu pravoslavné církve. Na čtyřdenní návštěvu přijíždí vpodvečer oslav 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje.

Kultura

Více než 1300 kostelů zve na noční bdění, rozjímání a kulturu

ČTK / 21. 5. 2013 17:17

Více než 1300 kostelů zve na noční bdění, rozjímání a kulturu Více než 1300 kostelů po celém Česku, tedy zase o něco víc než loni, otevře v pátek v noci své brány a poodhalí svá tajemná zákoutí. Jedenáct církví zve v neobvyklou dobu dospělé i děti na kulturní program, bdění, rozjímání nebo debaty v sakrálních prostorách.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Timotej.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 928)