Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Slovenská policie obvinila kněze ze sexuálního zneužívání dívky

ČTK / 24. 9. 2013 20:08

Slovenská policie obvinila sedmačtyřicetiletého kněze ze sexuálního zneužívání nezletilé dívky. Informovala o tom slovenská média a obvinění duchovního z jižního Slovenska následně potvrdila i policejní mluvčí. V případě prokázaní viny knězi hrozí dlouholeté vězení.

Ze světa

Benedikt XVI. pro La Repubblica: Zneužívání jsem nekryl

ČTK / 24. 9. 2013 19:59

Benedikt XVI. pro La Repubblica: Zneužívání jsem nekryl Bývalý papež Benedikt XVI. popřel, že by se snažil krýt sexuální zneužívání dětí duchovními římskokatolické církve. Italský list La Repubblica dnes zveřejnil vůbec první přímý komentář, který bývalý papež veřejně pronesl od letošního února, kdy odstoupil z čela katolické církve.

Domácí zpravodajství

Manželé - husitští faráři - se 20 let soudí se svou církví

ČTK / 24. 9. 2013 19:55

Manželé - husitští faráři - se 20 let soudí se svou církví Už 20 let trvá spor mezi manžely Dudovými a Církví československou husitskou, v níž kdysi působili jako duchovní. O svá místa přišli poté, co v roce 1993 vystoupili proti poměrům v církvi. Eva a Zdeněk Dudovi ale tvrdí, že služební poměr nikdy právoplatně neskončil.

Domácí zpravodajství

Pozemkový úřad zpochybňuje dva restituční nároky církve

ČTK / 23. 9. 2013 17:01

Pozemkový úřad zpochybňuje dva restituční nároky církve Státní pozemkový úřad eviduje v rámci restitučního vydávání majetku církvím zatím dvě žádosti, u kterých je kvůli nejistému datu zabavení pozemků zpochybněno, zda jsou oprávněné. ČTK to dnes řekla ředitelka kanceláře ústředního ředitele úřadu Petra Horáková.

Ze světa

Soud potvrdil peněžitý trest biskupu Williamsonovi

ČTK / 23. 9. 2013 16:56

Soud potvrdil peněžitý trest biskupu Williamsonovi Odvolací soud v německém Řezně dnes potvrdil peněžní trest uložený v lednu nižší soudní instancí britskému popírači holokaustu Richardu Williamsonovi. Za výroky zpochybňující existenci plynových komor a vyvraždění více než šesti milionů Židů nacisty musí kontroverzní katolický duchovní Williamson zaplatit pokutu ve výši 1800 eur.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
52%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 93)