Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Arcibiskup Zollitsch a odborníci vyzvali k jáhenskému svěcení žen

Ze světa

Arcibiskup Zollitsch a odborníci vyzvali k jáhenskému svěcení žen

Vlastní zpráva / 5. 5. 2013 13:42

Freiburgský arcibiskup a předseda německé biskupské konference Robert Zollitsch vyzval k vytvoření speciálního úřadu pro diakonát žen. Řekl to minulou neděli na závěr čtyřdenní konference, které se zúčastnilo na 300 odborníků a řešila možné reformy církve.

Kultura

Otmar Oliva vytvořil relikviář pro chrám Jana Pavla II. v Ostravě

ČTK / 3. 5. 2013 16:43

Otmar Oliva vytvořil relikviář pro chrám Jana Pavla II. v Ostravě Velehradský sochař Otmar Oliva vytvořil relikviář na kapku krve Jana Pavla II. Relikviář bude 18. května vložen do oltáře kostela v Ostravě - Zábřehu, který nově ponese jméno oblíbeného pontifika. Zasvěcení tohoto svatostánku Janu Pavlu II. církev zvažovala už při jeho stavbě zahájené v roce 2004. Cestu k přejmenování nynějšího kostela Svatého Ducha jí otevřelo blahořečení bývalého papeže v květnu 2011.

Ze světa

Polští preláti jednají o příspěvku z daní, prý půjde jen o drobné

ČTK / 3. 5. 2013 10:15

Polští katolíci každým rokem své církvi věnují na šest miliard zlotých (asi 37 miliard Kč), zatímco stát přispívá k chodu církve jen dvěma miliardami (přibližně 12 miliard Kč). Uvedla to polská televize TVN 24 na okraj jednání prelátů v klášteru Jasná Hora u Čenstochové.

Ze světa

Bývalý papež Benedikt se vrátil do Vatikánu, uvítal ho František

ČTK / 2. 5. 2013 18:08

Bývalý papež Benedikt se vrátil do Vatikánu, uvítal ho František Bývalý papež Benedikt XVI. se dnes vrátil zpátky do Vatikánu ze svého dočasného domova v letní papežské rezidenci Castel Gandolfo nedaleko Říma. Emeritní papež bude od nynějška bydlet v klášteře Mater Ecclesiae ve vatikánských zahradách. Jeho nástupce František jej na místě podle zpravodajství BBC osobně přivítal.

Domácí zpravodajství

Před sto lety se narodil teolog Josef Zvěřina

ČTK / 2. 5. 2013 10:21

Před sto lety se narodil teolog Josef Zvěřina Vždy neúnavně hájil náboženskou svobodu a po 13 letech v komunistickém vězení přednášel teologii v tajných kurzech pro laiky i kněze. Historik umění, teolog a překladatel Josef Zvěřina, od jehož narození uplyne 3. května sto let, byl též poradcem kardinála Františka Tomáška i přítelem Jana Pavla II. Zvěřina, který patřil k prvním signatářům Charty 77, zemřel 18. srpna 1990 v italském Netunnu

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024
Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
4%
 
Ne
43%
 
V mé církvi již ženy slouží
4%
 
(Počet hlasů celkem: 46)