Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Účastník minulého konkláve zveřejnil své vzpomínky

Ze světa

Účastník minulého konkláve zveřejnil své vzpomínky

ČTK / 2. 3. 2013 13:56

Být členem konkláve je velmi zvláštní: jste odříznuti od světa, nemůžete si vzít telefon a hlídají vás, tvrdí emeritní westminsterský arcibiskup kardinál Cormac Murphy-O'Connor, který se zúčastnil posledního volebního shromáždění kardinálů, při němž se Joseph Ratzinger stal papežem Benediktem XVI.

Domácí zpravodajství

Benedikt XVI. chtěl tento rok navštívit Slovensko

Vlastní zpráva / 1. 3. 2013 23:41

Benedikt XVI. chtěl tento rok navštívit Slovensko Emeritní pontifik Benedikt XVI. se při krátkém středečním setkání se slovenským prezidentem Ivanem Gašparovičem zmínil, že měl v plánu letos navštívit Slovenskou republiku. Rozhovor v italštině zachytila kamera televizní agentury RomeReports.com. Prezident dnes již emeritní papeži odpověděl, že je na Slovensku vždy vítán.

Ze světa

V Libyi prý zadrželi desítky Egypťanů kvůli šíření křesťanství

ČTK / 1. 3. 2013 18:55

V Libyi prý zadrželi desítky Egypťanů kvůli šíření křesťanství Nejméně pět desítek egyptských křesťanů zadržely tento týden úřady v libyjském Benghází kvůli podezření, že šíří křesťanství. Podle nejmenovaných bezpečnostních zdrojů agentury AFP měla skupina u sebe bible, spisy podporují konverzi ke křesťanství a obrázky Ježíše Krista. Libyjské úřady již dříve upozornily, že obracení na víru je v převážně muslimské zemi zakázáno. Napětí mezi muslimy i křesťany tento týden stouplo i v sousedním Egyptě.

Domácí zpravodajství

Duka navštívil Zemana, ten přiznal, že byl biřmován jako Karel

ČTK / 1. 3. 2013 17:35

Duka navštívil Zemana, ten přiznal, že byl biřmován jako Karel Podobu některých částí prezidentské inaugurace, která jej za týden uvede do funkce hlavy státu, dnes Miloš Zeman probíral s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou. Při odchodu ze schůzky kardinál Duka řekl, že kvůli svým povinnostem spojeným s volbou nového papeže se možná slavnostního aktu nebude moci zúčastnit. Zastoupit by jej v takovém případě měl olomoucký arcibiskup a místopředseda biskupské konference Jan Graubner. 

Ze světa

Vatikán rozeslal kardinálům pozvánky, první poradní jednání bude v pondělí

ČTK / 1. 3. 2013 12:30

Vatikán rozeslal kardinálům pozvánky, první poradní jednání bude v pondělí Vatikán dnes rozeslal všem kardinálům pozvánky na první poradní zasedání, na němž se bude mimo jiné projednávat příprava shromáždění, jež zvolí papeže. Takzvaná generální kongregace se uskuteční v pondělí od 9:30 SEČ, informovala agentura ANSA.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
19%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
30%
 
(Počet hlasů celkem: 132)