Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Papež při audienci: Odcházím pro dobro církve

ČTK / 13. 2. 2013 11:58

Papež Benedikt XVI. se dnes poprvé od pondělního překvapivého oznámení své rezignace objevil na veřejnosti. Na generální audienci ve Vatikánu podle agentury AP věřícím řekl, že se úřadu vzdává pro "dobro církve".

Ze světa

Ve vatikánském klášteře Mater Ecclesiae se již zařizuje budoucí bydliště Benedikta XVI.

ČTK / 13. 2. 2013 8:47

Z odstupujícího papeže Benedikta XVI. podle jeho bratra Georga Ratzingera nikdy nebude úplný důchodce. Údajně bude nadále pracovat. Rychleji, než se očekávalo, pak prý postupuje zařizování budoucího bydliště Benedikta XVI. ve vatikánském klášteře Mater Ecclesiae.

Domácí zpravodajství

Popeleční středou dnes začíná postní doba a příprava na Velikonoce

ČTK / 13. 2. 2013 8:41

Popeleční středou dnes začíná postní doba a příprava na Velikonoce Popeleční středou, která připadá na dnešek, začíná v katolické tradici postní doba - příprava na slavení Velikonoc. Šestačtyřicátý den před Velikonoční nedělí naopak končí masopust a doba hodování. Smyslem postu je duchovní očista člověka. Dnes se v českých a moravských kostelích konají bohoslužby, na kterých se uděluje takzvaný popelec. Věřící dostanou na čelo označení popelem jako znamení kajícnosti.

Ze světa

V den papežovy rezignace asi zasáhl vatikánskou baziliku blesk

ČTK / 12. 2. 2013 23:02

Pravost agenturní fotografie, na níž blesk udeřil do kopule vatikánské Svatopetrské baziliky údajně zrovna v den papežovy oznámené rezignace, dokládají záběry z jiných médií. Poukazuje na to dnes agentura DPA.

Domácí zpravodajství

Církve nebudou osvobozeny od daně z prodeje vráceného majetku

ČTK / 12. 2. 2013 20:47

Církve nebudou osvobozeny od daně z prodeje vráceného majetku Osvobození církví od daně z příjmů při prodeji vráceného majetku bude zrušeno. Schválila to dnes Sněmovna ve zrychleném řízení na návrh poslance Michala Doktora (Jihočeši 2012). Jeho daňovou novelu podpořila i opoziční ČSSD, která původně chtěla osvobození zrušit vlastní novelou.    

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024
Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)