Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Benedikt XVI. prý před třemi měsíci podstoupil operaci

ČTK / 12. 2. 2013 16:50

Papež Benedikt XVI., který v pondělí oznámil, že koncem února odstupuje z čela katolické církve, podstoupil před necelými třemi měsíci v naprosté tajnosti na římské klinice operaci, při které mu byl nahrazen kardiostimulátor. Oznámil to dnes italský list Il Sole 24 Ore. Podle Vatikánu však šlo jen o výměnu baterie kardiostimulátoru.

Ze světa

Světový tisk žije papežovou rezignací

ČTK / 12. 2. 2013 13:20

Pondělní překvapivé oznámení pětaosmdesátiletého papeže Benedikta XVI., že na konci února odstoupí z čela katolické církve, je náplní titulních stran dnešního tisku ve světě a zároveň vyvolalo příliv dohadů o dopadech na katolickou církev i o možném nástupci, kterým by nemusel být Evropan.

Ze světa

Feministky se svlékly v Notre-Dame na "oslavu" odchodu papeže

ČTK / 12. 2. 2013 13:16

Osm feministek z hnutí Femen se dnes v pařížské katedrále Notre-Dame svléklo do půl těla. Tímto způsobem prý "oslavily" odchod papeže Benedikta XVI.

Domácí zpravodajství

Čeští odborníci oceňují, že papež rezignoval v době, kdy ještě svoji funkci zvládá

ČTK / 12. 2. 2013 10:30

Významnou funkci může člověk zastávat do vysokého věku, protože stáří je pojem relativní. Řada pětaosmdesátníků je v tomto věku psychicky zcela fit, i když věkem jim ubylo fyzických sil. Pokud se papež Benedikt XVI. rozhodl opustit úřad, je od něj podle oslovených lékařů moudré a také odvážné, že to učinil v době, kdy ještě svoji funkci zvládá. Nelpět na postech je podle nich pro většinu lidí velmi obtížné. Papež v pondělí oznámil, že 28. února končí.

Ze světa

Německý tisk papeže vesměs chválí, ale i kritizuje a věří v lepšího

ČTK / 12. 2. 2013 10:25

Velké uznání za odvahu včas odejít, ale i kritika za stav římskokatolické církve, ve kterém ji odevzdává, zaznívají v dnešních komentářích německého tisku k pondělnímu nečekanému ohlášení rezignace papeže Benedikta XVI. na post hlavy katolíků. Řada komentátorů vkládá naděje do jeho nástupce, že se mu podaří modernizovat církev s ohledem na výzvy dneška, což podle části deníků odcházející německý papež nedokázal.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)