Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Brazilská biskupská konference vyzdvihla pokoru a velikost Benedikta XVI.

ČTK / 12. 2. 2013 10:21

Brazilská biskupská konference (CNBB) včera vyzdvihla "pokoru a velikost" papeže Benedikta XVI., který oznámil svou rezignaci kvůli nedostatku síly. "Vítáme se synovskou láskou důvody uvedené Jeho Svátostí, což je znamení pokory a majestátnosti, která charakterizuje osm let jeho pontifikátu," uvedla CNBB v prohlášení zveřejněném na svých webových stránkách. Konference sdružuje na 300 brazilských biskupů.

Domácí zpravodajství

České deníky komentují rezignaci Benedikta XVI.

ČTK / 12. 2. 2013 9:15

Dnešní tisk se v komentářích věnuje odstoupení papeže Benedikta XVI. Zamýšlí se nad důvody jeho neočekávaného kroku, hodnotí jeho působení jako hlavy katolické církve a klade si otázku, kdo ho může nahradit a co to bude pro další vývoj církve znamenat. Srovnává ho také s jeho předchůdcem Janem Pavlem II.

Ze světa

Papež netajil obdiv k předchůdci, který také rezignoval

ČTK / 11. 2. 2013 20:18

Papež Benedikt XVI., který dnes nečekaně oznámil, že bude na svůj úřad rezignovat, se netajil velkým obdivem ke svému dávnému předchůdci Celestýnu V. Ten v roce 1294 úřad také opustil, protože cítil, že na svoje úkoly nestačí.

Ze světa

Agentura ANSA váhala se zveřejněním zprávy o papežově rezignace

ČTK / 11. 2. 2013 19:54

Rozšíření zprávy o papežově chystaném odchodu z funkce zpomalila skutečnost, že Benedikt XVI. své dnešní oznámení učinil latinsky. Italská tisková agentura ANSA váhala, zda má informaci zveřejnit, dokud nedostala potvrzení od mluvčího Vatikánu Federica Lombardiho.

Archiv zpráv

Obama poděkoval papeži a pomodlil se za něj

ČTK / 11. 2. 2013 19:16

Obama poděkoval papeži a pomodlil se za něj Americký prezident Barack Obama v reakci na ohlášený odchod papeže poděkoval Benediktovi XVI. za jeho působení a věnoval mu za Američany i za svou rodinu modlitby. Prezident zároveň ocenil zásadní roli římskokatolické církve v USA a ve světě.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)