Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Největší setkání evangelických kazatelek a kazatelů v Česku se zabývalo ekologickou krizí

Domácí zpravodajství

Největší setkání evangelických kazatelek a kazatelů v Česku se zabývalo ekologickou krizí

e-cirkev.cz, red / 30. 1. 2023 1:00

V uplynulém týdnu se v Praze sešlo na dvě stovky evangelických farářek a farářů, výpomocných kazatelů a pastoračních pracovníků Českobratrské církve evangelické (ČCE) i studentů teologie ze všech koutů Česka i ze zahraničí na Farářském kurzu 2023. Tematicky se nesl v duchu ekologie a ochrany životního prostředí.

Ze světa

Papež František odsoudil sílící násilí na Blízkém východě

ČTK / 30. 1. 2023 0:29

Papež František odsoudil sílící násilí na Blízkém východě Papež František dnes odsoudil sílící násilí na Blízkém východě. Zároveň obě strany izraelsko-palestinského konfliktu vyzval k hledání míru. "Spirála smrti, která den za dnem narůstá, zhasíná vzácné záblesky důvěry, které mezi těmito dvěma národy existují,“ řekl papež

Domácí zpravodajství

Kromě Pavla byl v sobotu prezidentem zvolen i Halík. Hošek a Kotas se stali jeho zástupci

Vlastní zpráva / 29. 1. 2023 9:09

Kromě Pavla byl v sobotu prezidentem zvolen i Halík. Hošek a Kotas se stali jeho zástupci Ve stínu prezidentských voleb se sobotu 28. ledna v prostorách emauzského kláštera v Praze konala Valná hromada České křesťanské akademie, na kterém byli voleni tři členové vedení. Do funkce prezidenta byl znovu zvolen prof. Tomáš Halík, který tuto funkci zastává od roku 1990.

Ze světa

Ve Vatikánu zahájili výzkumný projekt o pontifikátu Pia XII během II. světové války a holocaustu

Vlastní zpráva / 27. 1. 2023 10:53

Ve Vatikánu zahájili výzkumný projekt o pontifikátu Pia XII během II. světové války a holocaustu V pondělí 23. ledna odstartoval ve Vatikánu velkorysý výzkumný projekt s názvem “Asking the pope for help”. Jedná se o výzkum období pontifikátu Pia XII., jehož hodnocení během II. světové války a holocaustu je dlouhodobě předmětem rozpaků i sporů. Pro projekt budou klíčové především tisíce prosebných dopisů pronásledovaných židů adresovaných papeži Piu XII. v nacistickém období. 

Ze světa

Den památky obětí holokaustu připomíná osvobození Osvětimi. Ruská delegace nebyla pozvána

ČTK, red. / 27. 1. 2023 9:57

Den památky obětí holokaustu připomíná osvobození Osvětimi. Ruská delegace nebyla pozvána Ruští představitelé nebyli pozváni na dnešní připomínku 78. výročí osvobození bývalého nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Stalo se tak kvůli ruské agresi proti Ukrajině, sdělili zástupci muzea v Osvětimi. To se nachází na místě bývalého tábora, který v lednu 1945 osvobodila Rudá armáda. 

Článek měsíce

Trůn a oltář aneb jak s inaugurací nového prezidenta

Tomáš Petráček / 5. 3. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Vnímáte ve velkých městech anonymní prožívání víry?
Ano
76%
 
Spíše ano
6%
 
Ne
18%
 
Spíše ne
0%
 
(Počet hlasů celkem: 17)