Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Británii se očkuje proti koronaviru i v gotických katedrálách

Ze světa

V Británii se očkuje proti koronaviru i v gotických katedrálách

ČTK / 18. 1. 2021 12:32

Po nemocnicích a lékárnách se v Británii proti covidu-19 očkuje už i v kostelech. Vakcínu mohou senioři nad 80 let dostat v katedrálách v Salisbury na jihu Anglie či v Lichfieldu u Birminghamu. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se bohoslužby v Anglii nyní konají převážně on-line, a prázdné kostely se tak mohly změnit v očkovací centra, informoval dnes britský tisk.

Domácí zpravodajství

Loketský farář zákon neporušil, přesto odejde z většiny funkcí

ČTK / 18. 1. 2021 12:22

Loketský farář zákon neporušil, přesto odejde z většiny funkcí Loketský farář Jiří Majkov, kterého plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil loni od 1. července ze všech funkcí, se podle vyšetřování policie i církve nedopustil zneužívaní nezletilých, z čehož byl podezřelý. Přesto se rozhodl rezignovat na své funkce v církvi. Oznámilo to na dnes svých webových stránkách plzeňské biskupství.

Domácí zpravodajství

Zemřel jezuita Jan Rybář

Vlastní zpráva / 15. 1. 2021 11:15

Zemřel jezuita Jan Rybář Ve čtvrtek večer ve věku 89 let zemřel římskokatolický kněz a člen jezuitské řádu Jan Rybář, který působil jako kněz královéhradecké diecéze.

Domácí zpravodajství

Čeští metodisté mají první ženu ve vedení církve

Vlastní zpráva / 14. 1. 2021 17:58

Čeští metodisté mají první ženu ve vedení církve Čeští metodisté mají první ženu ve vedení církve - v úřadu superintendenta. Stala se ji farářka Ivana Procházková. Procházková působila ve farnostech v Praze a v Plzni. Ivana Procházková bude kázat v neděli 24. ledna v rámci bohoslužeb Evangelické církve metodistické. Bohoslužby bude přenášet Česká televize.

Ze světa

Irský premiér se omluvil za mrtvé děti v církevních domovech

ČTK / 14. 1. 2021 17:16

Irský premiér se omluvil za mrtvé děti v církevních domovech Irský premiér Micheál Martin se ve středu formálně omluvil za smrt 9000 dětí, které v minulém století zemřely v irských církevních domovech pro svobodné matky a děti. Stát podle něj v přístupu k nemanželským dětem a jejich matkám hluboce selhal.

Článek měsíce

Laici jako zdroj a podpora klerikalismu

Pavla Holíková / 15. 2. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Vnímáte ve velkých městech anonymní prožívání víry?
Ano
73%
 
Spíše ano
7%
 
Ne
20%
 
Spíše ne
0%
 
(Počet hlasů celkem: 15)