Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Evangelíci zašlou na podporu uprchlíků v Řecku i v syrském Aleppu téměř milion korun

Domácí zpravodajství

Evangelíci zašlou na podporu uprchlíků v Řecku i v syrském Aleppu téměř milion korun

e-cirkev.cz / 13. 5. 2020 18:23

Evangelíci pošlou na podporu uprchlíků v Řecku i v syrském Aleppu téměř milion korun. Synodní rada Českobratrské církve evangelické již začátkem ledna podpořila mimořádným příspěvkem organizaci Lékaři bez hranic. Částka 200 tisíc Kč by měla přispět k řešení znepokojivé situace uprchlíků na řeckých ostrovech. Zároveň začátkem roku vyhlásila celocírkevní sbírku

Domácí zpravodajství

Signály.cz vyhlašují anketu o nejlepší blog, Instagram a video roku

signaly.cz / 12. 5. 2020 11:00

Signály.cz vyhlašují anketu o nejlepší blog, Instagram a video roku Už poněkolikáté se i letos bude na portálu Signály.cz konat veřejná anketa o nejlepší blog roku. Protože je ale celý letošní rok trochu jiný, i soutěž se bude od předchozích ročníků lišit. K již tradiční kategorii o nejlepší blog přibyly dvě kategorie nové – nejlepší Instagram a nejlepší video/Youtube roku.

Domácí zpravodajství

V poledne se rozezní v Česku zvony jako poděkování sestřičkám. Je mezinárodní den zdravotních sester

ERC, ČTK / 12. 5. 2020 10:10

V poledne se rozezní v Česku zvony jako poděkování sestřičkám. Je mezinárodní den zdravotních sester V poledne se zhruba na minutu rozezní v Česku kostelní zvony jako poděkování zdravotnímu personálu za nasazení a obětavost během koronavirové pandemie. Zvláštní poděkování bude patřit zdravotním sestrám, které dnes slaví Mezinárodní den zdravotních sester.

Ze světa

Italové budou od 18. května opět smět chodit na bohoslužby. Počet lidí stanoví farnost

ČTK, red. / 9. 5. 2020 17:40

Italové budou od 18. května opět smět chodit na bohoslužby. Počet lidí stanoví farnost Italská vláda a římskokatolická církev ve čtvrtek podepsaly dokument, podle nějž se budou věřící moci od 18. května opět účastnit slavení bohoslužeb. Podle agentury Reuters tím končí spor mezi církví a státem ohledně omezení týkajících se vykonávání náboženských obřadů. 

Ze světa

Experti vyzdvihli roli náboženství v propagaci hygieny a zdraví

Vlastní zpráva / 9. 5. 2020 12:29

Experti vyzdvihli roli náboženství v propagaci hygieny a zdraví Kde hovoří víra: Mytí v náboženských institucích. Takhle zněl název  webového semináře, který zdůraznil roli náboženství v souvislosti se šířícím se koronavirem a obecně s hygienou s ohledem na rozvojový cíl OSN: „Čistá voda a kanalizace: Zajistit všem dostupnost vody a sanitačních zařízení a udržitelné hospodaření s nimi“.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 316)