Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Tomáš Halík převzal profesuru na univerzitě v USA

Ze světa

Tomáš Halík převzal profesuru na univerzitě v USA

Vlastní zpráva / 20. 2. 2020 22:26

Americká jezuitská univerzita Boston College založila před několika lety na své teologické fakultě profesorské místo (tzv. Duffy Chair in Global Christianity), které je každý rok obsazeno jedním teologem z jednoho kontinentu. Letos tuto katedru převzal profesor Tomáš Halík z Karlovy univerzity v Praze.

Ze světa

V Turecku obvinili z terorismu kněze, který údajně jen rozdával chléb

La Croix / 20. 2. 2020 11:49

V Turecku obvinili z terorismu kněze, který údajně jen rozdával chléb Kněz Sefer Bileçen byl zadržen 9. ledna na jihovýchodě Turecka a obviněn „z terorismu“, protože podal chléb členovi Kurdské strany pracujících (PKK). Kněz syrsko-jakobitské církve byl obviněn již 16. ledna, ale turecké autority držely informaci v tajnosti až do 8. února.

Domácí zpravodajství

Želivský klášter připomene 70. výročí úmrtí faráře Josefa Toufara

ČTK, red. / 20. 2. 2020 11:26

Želivský klášter připomene 70. výročí úmrtí faráře Josefa Toufara Želivský klášter si v pátek a sobotu připomene 70. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara. Zemřel 25. února 1950 následkem surového zacházení příslušníků Státní bezpečnosti (StB) při vyšetřování takzvaného číhošťského zázraku. Klášter v pátek nabídne přednášky o obětech komunistické perzekuce, texty básníka Jana Zahradníčka, scénické čtení nebo dobové fotografie. V sobotu bude součástí vzpomínky eucharistie za oběti komunistické zvůle. 

Domácí zpravodajství

Bosé karmelitky odchází z budovy na Hradčanech, kde žily více jak 200 let. Postaví si nový klášter

ČTK,mn / 17. 2. 2020 18:31

Bosé karmelitky odchází z budovy na Hradčanech, kde žily více jak 200 let. Postaví si nový klášter Členky Řádu bosých karmelitek 16.února v 8:00 symbolicky předaly při liturgii klíče od kláštera v Praze na Hradčanském náměstí členům mužské větve řádu, kteří v něm budou od března působit.

Domácí zpravodajství

Na Staroměstském náměstí dnes začala stavba repliky mariánského sloupu

ČTK / 17. 2. 2020 15:43

Na Staroměstském náměstí dnes začala stavba repliky mariánského sloupu V centru Prahy na Staroměstském náměstí dnes začala stavba repliky mariánského sloupu. Její autor Petr Váňa novinářům na místě řekl, že staveniště  bylo ohrazeno a předáno stavební firmě. Ihned začala s odstraňováním dlažby a desky připomínající původní sloup. Před zahájením stavby místo také obhlédli archeologové. Sloup má být hotov v polovině září.

Článek měsíce

Hledět nejen dovnitř církve, ale i na svět okolo ní

Ondřej Havlíček / 12. 7. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
30%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 777)