Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Před 80 léty se Terezín definitivně proměnil v židovské ghetto

Domácí zpravodajství

Před 80 léty se Terezín definitivně proměnil v židovské ghetto

ČTK / 16. 2. 2022 15:40

Městečko Terezín bylo původně založeno jako barokní pevnost na konci 18. století a bylo pojmenováno na počest Marie Terezie. V říjnu 1941 ale zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich rozhodl krátce po svém nástupu do Prahy o zřízení sběrného tábora pro protektorátní Židy v Terezíně a 16. února 1942 se začalo hrůzné poslání Terezína naplňovat naplno.

Výběr Christnetu

Děkujeme za podporu provozu portálu Christnet.eu

Vlastní zpráva / 16. 2. 2022 11:31

Děkujeme za podporu provozu portálu Christnet.eu  Vaše pomoc a zájem jsou rozhodující pro další nezávislé fungování magazínu Christnet.eu. Prosíme podpořte naší činnost finančním darem, jakkákoliv částka je pro budoucnost projektu důležitá. I nadále chceme vytvářet nezávislé zpravodajství a publicistiku. Podpořit nás můžete i sdílením článků na Facebooku a dalších sociálních sítích.

Ze světa

UNESCO zrekonstruuje dva kostely a mešitu v Mosulu

vaticannews / 15. 2. 2022 22:00

UNESCO zrekonstruuje dva kostely a mešitu v Mosulu Po osvobození Mosulu dochází díky spolupráci místních orgánů a mezinárodní pomoci k postupné obnově kulturních a církevních památek. Po téměř čtyřech letech přípravných prací má v březnu začít rekonstrukce dvou kostelů a mešity. Prvním partnerem, který se k tomuto úsilí připojil, jsou Spojené arabské emiráty.

Ze světa

Věřící se poprvé od začátku pandemie vrací na poutní místo v Lurdách

ČTK / 15. 2. 2022 21:06

Věřící se poprvé od začátku pandemie vrací na poutní místo v Lurdách Po téměř dvou letech se poprvé na poutní místo ve francouzských Lurdách vrátili návštěvníci, nebyli zde od začátku pandemie covidu-19. K návratu došlo symbolicky, 11. února, protože v tento den v roce 1858 se zde poprvé údajně zjevila Uzavření jeskyně se výrazně podepsalo na návštěvnosti jihofrancouzského města se 14.000 obyvatel, jehož rozpočet závisí z 90 procent na cestovním ruchu.

Domácí zpravodajství

Předseda ČBK arcibiskup Graubner podpořil Benedikta XVI. v kauze kolem zneužívání

ČTK, red. / 15. 2. 2022 20:55

Předseda ČBK arcibiskup Graubner podpořil Benedikta XVI. v kauze kolem zneužívání Předseda ČBK arcibiskup Jan Graubner vyjádřil podporu emeritnímu papeži Benediktovi XVI. v kauze údajného krytí sexuálního zneužívání. Dopis poslal do vatikánského bydliště bývalého papeže a adresoval jej jménem českých a moravských biskupů. S vyjádřením není spokojen předseda spolku Někdo Ti uvěří Jiří Kylar.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)