Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vídeňští studenti využívají kvůli viru jako studovnu i kostel

Ze světa

Vídeňští studenti využívají kvůli viru jako studovnu i kostel

ČTK / 7. 10. 2020 21:25

Originálním způsobem vyřešila Vídeňská univerzita problém s nedostatkem prostor, které by vyhovovaly požadavkům na dostatečné rozestupy. Studenti mohou nově využívat jako studovnu jeden z nejznámějších kostelů v rakouské metropoli.

Ze světa

Papež poprvé od začátku pandemie opustil Řím, v Assisi podepsal encykliku Fratelli Tutti

ČTK, cirkev.cz / 3. 10. 2020 22:04

Papež poprvé od začátku pandemie opustil Řím, v Assisi podepsal encykliku Fratelli Tutti Papež František dnes poprvé od doby, kdy Itálie začala zavádět opatření proti šíření koronaviru, opustil Řím. Vydal se do středoitalského regionu Umbrie, kde ve městě Assisi, v kryptě, kde je pohřben svatý František, podepsal svou poslední encykliku. Ta se nazývá Fratelli Tutti (Bratři všichni) a bude zveřejněna v neděli. Zabývá se solidaritou mezi lidmi ve světě po pandemii.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka vyzval k modlitbám za Náhorní Karabach

ČTK / 3. 10. 2020 22:02

Kardinál Duka vyzval k modlitbám za Náhorní Karabach Kardinál Dominik Duka dnes vyzval věřící, aby se modlili za mír v Náhorním Karabachu. Boje o Náhorní Karabach mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami dnes pokračují šestý den. Spor o enklávu v jihozápadním Ázerbájdžánu s převážně arménským obyvatelstvem panuje mezi oběma zeměmi dlouhodobě.

Ze světa

Vatikán poprvé zveřejnil detailní rozpočet, slíbil lepší kontrolu

ČTK / 2. 10. 2020 11:16

Vatikán poprvé zveřejnil detailní rozpočet, slíbil lepší kontrolu Vatikán ve čvrtek poprvé zveřejnil detailní data z rozpočtu církevního státu a slíbil, že jeho finanční toky budou napříště "průhledné jako sklo". Informace o příjmech, výdajích a majetku prezentoval šéf ekonomického sekretariátu Svatého stolce kardinál Juan Antonio Guerrero Alves v době, kdy vedení katolické církve řeší finanční skandály a podvody, kvůli nimž před týdnem rezignoval i vlivný šéf jedné z kongregací římské kurie, kardinál Angelo Becciu.

Domácí zpravodajství

Do Rady ČRo byl zvolen Josef Nerušil, zaměstnanec odboru komunikace pražského arcibiskupství

Vlastní zpráva / 1. 10. 2020 9:35

Do Rady ČRo byl zvolen Josef Nerušil, zaměstnanec odboru komunikace pražského arcibiskupství Poslanecká sněmovna v úterý zvolila dva nové členy Rady Českého rozhlasu, předsedu českého svazu chovatelů a ředitele Výstaviště v Lysé nad Labem Ondřeje Matouše a Josefa Nerušila, zaměstnance odboru komunikace pražského arcibiskupství, který dříve pracoval například jako redaktor Katolického týdeníku a Českého rozhlasu. 

Článek měsíce

Laici jako zdroj a podpora klerikalismu

Pavla Holíková / 15. 2. 2023

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
30%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
48%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 159)