Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Tříkrálové sbírce sečteny tři pětiny, výtěžek zatím 70 milionů

Domácí zpravodajství

V Tříkrálové sbírce sečteny tři pětiny, výtěžek zatím 70 milionů

ČTK / 16. 1. 2019 22:00

Pracovníci Charity ČR dosud rozpečetili 60 procent z více než 20.000 pokladniček, do nichž koledníci Tříkrálové sbírky shromažďovali příspěvky od dárců. Výnos ve všech českých a moravských diecézích je zatím přes 70 milionů korun,

Domácí zpravodajství

Daroval svůj život, řekl Halík při dnešní mši za Jana Palacha

ČTK / 15. 1. 2019 22:50

Daroval svůj život, řekl Halík při dnešní mši za Jana Palacha V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes v podvečer uskutečnila vzpomínková mše za Jana Palacha, který se 16. ledna před 50 lety zapálil na Václavském náměstí v Praze a o tři dny později zemřel. Mši sloužil katolický kněz Tomáš Halík. 

Ze světa

V Indii se desítky milionů poutníků ponoří do posvátné Gangy

ČTK, mn / 15. 1. 2019 10:38

V Indii se desítky milionů poutníků ponoří do posvátné Gangy V severoindickém státě Uttarpradéš dnes začíná svátek hinduistických poutníků, který se koná jednou za tři roky a který je považován za největší náboženské shromáždění na světě. Ode dneška až do března se poutníci pod dohledem duchovních vůdců budou nořit do vod posvátné řeky Gangy. Svátek zvaný Kumbh mélá se letos kvůli chystaným parlamentním volbám těší zvýšenému zájmu politiků, zejména z vládní strany prezidenta Naréndry Módího.

Ze světa

Charismatický řečník M. L. King získal i Nobelovu cenu za mír. Dnes by oslavil devadesáté narozeniny

ČTK, mn / 15. 1. 2019 10:36

Charismatický řečník M. L. King získal i Nobelovu cenu za mír. Dnes by oslavil devadesáté narozeniny Slovo bylo hlavní zbraní Martina Luthera Kinga, jenž se narodil před devadesáti lety, 15. ledna 1929. Jeden z nejvýznamnějších bojovníků za lidská práva a rasovou rovnoprávnost v USA pronesl v srpnu 1963 zásadní projev osahující slova: "I have a dream ..." (Mám sen), v němž Ameriku vypodobnil bez rasových předsudků.

Domácí zpravodajství

Kázání prof. Piťhy označil státní zástupce za dezinterpretaci, jeho výroky ale trestným činem nejsou

ČTK, red. / 14. 1. 2019 18:31

Kázání prof. Piťhy označil státní zástupce za dezinterpretaci, jeho výroky ale trestným činem nejsou Výroky kněze Petra Piťhy o takzvané Istanbulské úmluvě nebyly trestný čin. Trestní oznámení České ženské lobby (ČŽL) kvůli Piťhovu kázání vyhodnotil státní zástupce jako nedůvodné. Slova o nadvládě homosexuálů, odebírání dětí či koncentračních táborech po přijetí dokumentu označil za záměrnou dezinterpretaci a zveličení bez podkladu v textu.

Článek měsíce

Změní se něco v našich farnostech?

Michal Kaplánek / 7. 5. 2021

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
64%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
3%
 
spíše ne
5%
 
ne
28%
 
(Počet hlasů celkem: 287)