Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
50. výročí upálení Jana Palacha připomene řada vzpomínkových akcí

Domácí zpravodajství

50. výročí upálení Jana Palacha připomene řada vzpomínkových akcí

Vlastní zpráva / 14. 1. 2019 11:21

Česká republika si tento týden připomína 50. výročí upálení Jana Palacha, ke kterému došlo 16. ledna 1969. O tři dny později Palach zemřel. Celá řada institucí se zapojí do vzpomínek na sebeobětující čin mladého  studenta filosofie Jana Palacha. Centrem akcí se stane Václavské náměstí a Filosofická fakulta Univerzity Karlovy. Řadu vzpomínkových akcí připravují i církve.

Ze světa

Gallup: Důvěra v katolickou církev v USA prudce klesla

ČTK / 12. 1. 2019 10:29

Gallup: Důvěra v katolickou církev v USA prudce klesla Důvěryhodnost katolické církve ve Spojených státech po skandálech se sexuálním zneužíváním prudce klesá, vyplývá z prosincového průzkumu amerického Gallupova ústavu. Ve srovnání s rokem 2017 poklesla o 18 procent na rekordních 31 procent.

Ze světa

Inaugurace Madura vyvolala rozkol mezi místní církví a Vatikánem

ČTK / 11. 1. 2019 21:01

Inaugurace Madura vyvolala rozkol mezi místní církví a Vatikánem Inaugurace venezuelského prezidenta Nicoláse Madura na další funkční období způsobila rozkol mezi tamní katolickou církví a Vatikánem. Čtvrtečního ceremoniálu se totiž podle argentinského tisku zúčastnil zástupce Vatikánu ve Venezuele. Místní katolická církev přitom považuje pokračování autoritářského prezidenta v úřadu za nelegitimní.

Domácí zpravodajství

Zeman uvažuje o státním vyznamenání pro Piťhu, poobědval s Dukou

ČTK / 10. 1. 2019 23:38

Zeman uvažuje o státním vyznamenání pro Piťhu, poobědval s Dukou Prezident Miloš Zeman uvažuje o tom, že bude vetovat případné uzákonění možnosti manželství pro homosexuály. Uvedl také, že uvažuje o tom, že by dal Řád Tomáše Garrigua Masaryka katolickému knězi Petru Piťhovi.

Ze světa

Do ulic Manily vyšly v každoročním procesí statisíce katolíků

ČTK / 9. 1. 2019 15:59

Do ulic Manily vyšly v každoročním procesí statisíce katolíků Statisíce katolíků se dnes ve filipínské metropoli Manile zapojily do každoročního průvodu, v němž je vezena černá socha Ježíše Krista. Filipínská policie očekává, že se během dneška procesí zúčastní až pět milionů věřících.

Článek měsíce

Změní se něco v našich farnostech?

Michal Kaplánek / 7. 5. 2021

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
64%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
3%
 
spíše ne
5%
 
ne
28%
 
(Počet hlasů celkem: 287)