Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Sněmovní výbor podpořil odklad zdanění náhrad církvím na rok 2021

Domácí zpravodajství

Sněmovní výbor podpořil odklad zdanění náhrad církvím na rok 2021

ČTK / 9. 1. 2019 15:51

Návrh poslanců KSČM na zdanění peněžitých náhrad církvím za majetek nevydaný v restitucích by měl vstoupit v účinnost až od 1. ledna 2021. Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil Sněmovně schválit tento pozměňovací návrh, který ve druhém čtení vznesl poslanec ODS Marek Benda.

Ze světa

Na Světové dny mládeže do Panamy se chystá 200 poutníků z ČR spolu s biskupy Vokálem a Posádem

ČTK / 8. 1. 2019 15:47

Na Světové dny mládeže do Panamy se chystá 200 poutníků z ČR spolu s biskupy Vokálem a Posádem Skupina dvou stovek poutníků z České republiky se vydá do Panamy na Světové dny mládeže. Setkání mladých lidí s papežem Františkem se uskuteční od 14. do 27. ledna. S českými poutníky budou cestovat i biskupové Pavel Posád z Českých Budějovic a Jan Vokál z Hradce Králové. ČTK o tom informovala vedoucí tiskového střediska České biskupské konference (ČBK) Monika Klimentová.

Ze světa

Egyptský prezident otevřel největší katedrálu na Blízkém východě

ČTK / 7. 1. 2019 11:35

Egyptský prezident otevřel největší katedrálu na Blízkém východě Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí dnes poblíž Káhiry otevřel největší křesťanský kostel na Blízkém východě. Nová katedrála stojí zhruba 45 kilometrů východně od Káhiry ve vznikající správní metropoli země. Má pojmout více než 8000 věřících, takže jde o největší křesťanský kostel v oblasti Blízkého východu.

Domácí zpravodajství

Prahou prošel průvod se třemi králi na velbloudech. Východním křesťanům začínají Vánoce

ČTK / 7. 1. 2019 1:41

Prahou prošel průvod se třemi králi na velbloudech. Východním křesťanům začínají Vánoce Tříkrálový průvod, který připomíná konec Vánoc a chce upozornit na charitativní sbírku, prošel v neděli za velké pozornosti kolemjdoucích centrem Prahy. Postavy oděné jako starozákonní mudrci prošly městem na velbloudech přes Karlův most na Staré Město. Na Staroměstském náměstí předali králové podle biblické legendy své dary nově narozenému Ježíškovi.

Domácí zpravodajství

Zemřel profesor Milan Balabán, propagátor hebrejského myšlení

Vlastní zpráva / 4. 1. 2019 12:47

Zemřel profesor Milan Balabán, propagátor hebrejského myšlení Dnes zemřel profesor Starého zákona a religionistiky na Evangelické teologické fakultě v Praze Milan Balabán. Pohřeb se bude konat v pátek 11. ledna ve 14 hodin v evangelickém kostele v Přelouči.

 

Článek měsíce

Změní se něco v našich farnostech?

Michal Kaplánek / 7. 5. 2021

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
64%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
3%
 
spíše ne
5%
 
ne
28%
 
(Počet hlasů celkem: 287)