Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež sloužil liturgii v prázdném chrámu bez obřadu mytí nohou. Ocenil

Ze světa

Papež sloužil liturgii v prázdném chrámu bez obřadu mytí nohou. Ocenil "svaté" zdravotníky

ČTK / 10. 4. 2020 11:48

Papež František sloužil na Zelený čtvrtek v téměř liduprázdné bazilice svatého Petra liturgii na památku Ježíšovy poslední večeře a ve svém kázání ocenil obětavou práci všech zdravotníků pečujících o nakažené koronavirem. 

Ze světa

Koronavirus postihl kyjevské ústředí proruské pravoslavné církve

ČTK / 10. 4. 2020 11:40

Koronavirus postihl kyjevské ústředí proruské pravoslavné církve Nákaza koronavirem postihla nejméně 26 lidí ve starobylém sídle ukrajinské pravoslavné církve, která se hlásí k moskevskému patriarchátu a která vyzvala věřící, aby o Velikonocích neuposlechli příkazu úřadů zůstat doma kvůli koronaviru. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Domácí zpravodajství

Křesťané si na Velký pátek připomínají ukřižování Krista. V katedrále bude kázat biskup Malý

ČTK / 10. 4. 2020 11:11

Křesťané si na Velký pátek připomínají ukřižování Krista. V katedrále bude kázat biskup Malý Křesťané si dnes, na Velký pátek, připomínají ukřižování Ježíše Krista. Tento den přísného půstu je pro křesťanstvo připomenutím Kristova utrpení a smrti. Tradičně se na Velký pátek připravují obřady v kostelech na památku Kristova umučení. Kvůli zákazu shromažďování a karanténě ale letos nebudou moci věřící chodit společně do kostelů a zúčastnit se tradičních bohoslužeb.

Domácí zpravodajství

Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista

ČTK, red. / 9. 4. 2020 13:20

Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista Dnes je Zelený čtvrtek. Podle křesťanské tradice v tento den Ježíš Kristus naposledy povečeřel s apoštoly při tradiční Pesachové hostině Židů, modlil se v Getsemanské zahradě a byl zajat. Letos ale kvůli zákazu shromažďování nemohou věřící chodit společně do kostelů Tradiční sederovou večeři nebo obřad mytí nohou budou tak křesťané slavit doma v rodinách nebo sledovat přes přes internet nebo jiná media.

Ze světa

Katolický týdeník připomněl 75. výročí popravy evangelického faráře Bonhoeffera

Vlastní zpráva / 9. 4. 2020 12:40

Katolický týdeník připomněl 75. výročí popravy evangelického faráře Bonhoeffera Exekuce ani ne čtyřicetiletého evangelického teologa byla vykonána na zvláštní rozkaz Hitlerův 9. dubna v koncentračním táboře Flössenburg, dnes pár kilometrů od českých hranic, pouhý měsíc před koncem války.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022
Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)