Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Nový papežův fond pomůže lidem postižených virem na misiích

Ze světa

Nový papežův fond pomůže lidem postižených virem na misiích

Vlastní zpráva / 10. 4. 2020 17:51

Papež František založil nouzový fond pro lidi a komunity v misijních zemích, které postihla epidemie koronaviru. Sám do něj vložil 750 000 amerických dolarů a na příspěvek do sbírky vyzval ty církve a instituce, které si to mohou dovolit.

Ze světa

Papež sloužil liturgii v prázdném chrámu bez obřadu mytí nohou. Ocenil "svaté" zdravotníky

ČTK / 10. 4. 2020 11:48

Papež sloužil liturgii v prázdném chrámu bez obřadu mytí nohou. Ocenil Papež František sloužil na Zelený čtvrtek v téměř liduprázdné bazilice svatého Petra liturgii na památku Ježíšovy poslední večeře a ve svém kázání ocenil obětavou práci všech zdravotníků pečujících o nakažené koronavirem. 

Ze světa

Koronavirus postihl kyjevské ústředí proruské pravoslavné církve

ČTK / 10. 4. 2020 11:40

Koronavirus postihl kyjevské ústředí proruské pravoslavné církve Nákaza koronavirem postihla nejméně 26 lidí ve starobylém sídle ukrajinské pravoslavné církve, která se hlásí k moskevskému patriarchátu a která vyzvala věřící, aby o Velikonocích neuposlechli příkazu úřadů zůstat doma kvůli koronaviru. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Domácí zpravodajství

Křesťané si na Velký pátek připomínají ukřižování Krista. V katedrále bude kázat biskup Malý

ČTK / 10. 4. 2020 11:11

Křesťané si na Velký pátek připomínají ukřižování Krista. V katedrále bude kázat biskup Malý Křesťané si dnes, na Velký pátek, připomínají ukřižování Ježíše Krista. Tento den přísného půstu je pro křesťanstvo připomenutím Kristova utrpení a smrti. Tradičně se na Velký pátek připravují obřady v kostelech na památku Kristova umučení. Kvůli zákazu shromažďování a karanténě ale letos nebudou moci věřící chodit společně do kostelů a zúčastnit se tradičních bohoslužeb.

Domácí zpravodajství

Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista

ČTK, red. / 9. 4. 2020 13:20

Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista Dnes je Zelený čtvrtek. Podle křesťanské tradice v tento den Ježíš Kristus naposledy povečeřel s apoštoly při tradiční Pesachové hostině Židů, modlil se v Getsemanské zahradě a byl zajat. Letos ale kvůli zákazu shromažďování nemohou věřící chodit společně do kostelů Tradiční sederovou večeři nebo obřad mytí nohou budou tak křesťané slavit doma v rodinách nebo sledovat přes přes internet nebo jiná media.

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 127)