Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
České dráhy o víkendu vypraví spoje na Svatoludmilskou pouť

Domácí zpravodajství

České dráhy o víkendu vypraví spoje na Svatoludmilskou pouť

ČTK / 16. 9. 2021 11:52

České dráhy v sobotu prodlouží pro poutníky Slovácký expres, který běžně končí svou cestu z Moravy v Praze, až do Berouna, kde se uskuteční Národní svatoludmilská pouť. Pouť je věnována  výročí 1100 let od mučednické smrti svaté Ludmily. Hlavní část programu je plánovaná na sobotní 11. hodinu, kdy začne slavnostní bohoslužba celebrovaná papežským legátem.

Ze světa

S papežem slavila závěrečnou mši řada biskupů a kněží včetně Roberta Bezáka a biskupů z Česka

ČTK, vaticannews, red. / 16. 9. 2021 0:40

S papežem slavila závěrečnou mši řada biskupů a kněží včetně Roberta Bezáka a biskupů z Česka Papež František, který byl od neděle na čtyřdenní návštěvě Slovenska, odcestoval ve středu odpoledne zpět do Vatikánu. Při závěrečné bohoslužbě v Šaštíně na západě Slovenska poblíž hranic s Českou republikou s papežem koncelebrovalo devadesát biskupů, včetně řady biskupů z České republiky, a více než pět set kněží.

Ze světa

Papež na východním Slovensku odsoudil diskriminaci a vyzval k integraci Romů

ČTK, red. / 14. 9. 2021 21:09

Papež na východním Slovensku odsoudil diskriminaci a vyzval k integraci Romů Papež František, který je od neděle na čtyřdenní návštěvě Slovenska, se dnes vyslovil proti diskriminaci Romů a hovořil o nutnosti integrace této menšiny. Učinil tak při návštěvě největšího romského sídliště na Slovensku a patrně i ve střední Evropě - Luníku IX na okraji Košic.

Ze světa

Papež se na Slovensku sešel s představiteli státu, charity, židovské obce, i s odvolaným Bezákem

ČTK / 13. 9. 2021 23:50

Papež se na Slovensku sešel s představiteli státu, charity, židovské obce, i s odvolaným Bezákem Papež František dnes při návštěvě Slovenska vyzval Evropu k prosazování myšlenky solidarity a odsoudil antisemitismus. Učinil tak po rozhovoru se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou a po setkání s představiteli židovské komunity.

Ze světa

Papež vyzval Maďarsko, aby bylo otevřenější vůči potřebným zvenčí. Odpoledne odletěl na Slovensko

ČTK, red. / 12. 9. 2021 17:19

Papež vyzval Maďarsko, aby bylo otevřenější vůči potřebným zvenčí. Odpoledne odletěl na Slovensko  Papež František při své dnešní krátké návštěvě Budapešti řekl, že Maďarsko si může zachovat své křesťanské kořeny i při otevřenosti k potřebným. Ještě dnes odpoledne se pak přesunul na Slovensko.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 190)