Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Charita rozdělila skoro 115 milionů 785 domácnostem zničených tornádem

Domácí zpravodajství

Charita rozdělila skoro 115 milionů 785 domácnostem zničených tornádem

ČTK / 20. 7. 2021 11:10

Diecézní charita Brno poskytla už 785 domácnostem postiženým červnovým tornádem finanční pomoc ve výši skoro 115 milionů korun. V tiskové zprávě to včera uvedl ředitel charity Oldřich Haičman. Podle něj jsou peníze určené na obnovu zničených obydlí, aby se lidé mohli co nejdříve vrátit k běžnému životu.

Domácí zpravodajství

Biskupové vyzvali k volbě těch, kdo staví na pravdě a katolických hodnotách

ČTK / 15. 7. 2021 9:25

Biskupové vyzvali k volbě těch, kdo staví na pravdě a katolických hodnotách Čeští a moravští biskupové vyzvali, aby občané v nadcházejících parlamentních volbách podpořili ty subjekty, které své jednání staví na hodnotách pravdy a svobody. Uvedli to ve svých dvou prohlášeních přijatých na setkání na Velehradě. Jedno je určené široké veřejnosti a druhé věřícím.

Ze světa

Papež František se poprvé po operaci objevil na veřejnosti. Ocenil dostupnost zdravotní péče

ČTK, red. / 11. 7. 2021 21:13

Papež František se poprvé po operaci objevil na veřejnosti. Ocenil dostupnost zdravotní péče Papež František se dnes poprvé od plánovaného operačního zákroku objevil na veřejnosti. Podle přítomných se zdál v celkově dobré kondici, když vyšel na balkon římské kliniky Gemelli a přednesl pravidelnou nedělní modlitbu, které naslouchaly stovky lidí.

Výběr Christnetu

Duchovní a disident František Lízna by se dožil osmdesátin. Zemřel v březnu na covid

ČTK / 11. 7. 2021 21:08

Duchovní a disident František Lízna by se dožil osmdesátin. Zemřel v březnu na covid Katolický duchovní, jezuita a bývalý chartista František Lízna byl dlouholetým duchovním správcem farnosti Vyšehorky na Šumpersku. Letos 11. července by se dožil osmdesátin, 4. března však zemřel. Osudnou se mu stala pandemie, je jednou z obětí nemoci covid-19.

Kultura

Nový podcast Letní punkta zve k návštěvě různých spirituálních míst v Čechách

Vlastní zpráva / 10. 7. 2021 14:13

Nový podcast Letní punkta zve k návštěvě různých spirituálních míst v Čechách Od 1. července 2021 každý týden ve čtvrtek vychází nový díl podcastu Letní punkta.
Jedná se o volnou sérii osobně laděných podcastů, která zve k návštěvě různých spirituálních míst v Čechách. Mezi hosty, kteří provádějí jednotlivými díly, jsou například architekti Josef Pleskot, Anna Beata Háblová nebo teolog Tomáš Sixta.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
22%
 
Ne
23%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 82)