Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Olomoucká teologie natáčí dokument o životě lidí během pandemie

Domácí zpravodajství

Olomoucká teologie natáčí dokument o životě lidí během pandemie

ČTK / 5. 4. 2021 16:41

Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci se rozhodla v pěti dílech dokumentárního cyklu zachytit životní příběhy lidí během pandemie covidu-19. Prostor v něm mají dostat zdravotníci, rodiče-samoživitelé, podnikatelé, děti i senioři. 

Ze světa

Papež František pronesl tradiční poselství Urbi et orbi

ČTK, red. / 4. 4. 2021 17:01

Papež František pronesl tradiční poselství Urbi et orbi Papež František dnes ve svém poselství Urbi et orbi (Městu a světu) apeloval na rychlejší distribuci vakcín, zejména chudým zemím. Ozbrojené konflikty během pandemie označil za skandální. Velikonoční liturgii předsedal kvůli pandemii covidu-19 už druhý rok za sebou v omezeném režimu, uvnitř Svatopetrské baziliky. 

Domácí zpravodajství

Věřící na Lomci slavili kvůli pandemii velikonoční vigilii venku před kostelem

ČTK / 3. 4. 2021 22:08

Věřící na Lomci slavili kvůli pandemii velikonoční vigilii venku před kostelem Jako možnost k návratu k vyšším hodnotám bere současnou situaci kolem koronaviru páter Josef Prokeš, jenž dnes sloužil liturgii ve venkovním areálu kostela v Lomci na Strakonicku. Velikonoční vigilie, největší událost v roce pro křesťany, se přesunula do plenéru kvůli opatření souvisejících s koronavirem.

Ze světa

Papež se na Velký pátek modlil před téměř prázdným Svatopetrským náměstím

ČTK, vaticannews / 3. 4. 2021 10:43

Papež se na Velký pátek modlil před téměř prázdným Svatopetrským náměstím Papež František se na Velký pátek večer zúčastnil velkopátečních obřadů křížové cesty. Kvůli koronavirové pandemii byla připomínka utrpění a umírání Ježíše Krista na kříži opět přeložena z obvyklého místa konání, kterým bývá římské Koloseum, na téměř prázdné Svatopetrské náměstí. Důležitou roli měly děti, které u 14 zastavení křížové cesty četly texty tlumočící jejich obavy a sny. František jim odpovídal modlitbami.

Domácí zpravodajství

Zemřeli faráři evangelické církve–Samuel Hejzlar, emeritní člen synodní rady Trusina a kurátor Černý

e-cirkev.cz, red. / 2. 4. 2021 23:31

Zemřeli faráři evangelické církve–Samuel Hejzlar, emeritní člen synodní rady Trusina a kurátor Černý Ve čtvrtek 1. dubna zemřel evangelický farář Jan Trusina , někdejší senior horáckého seniorátu a v letech 1988–1997 člen Synodní rady Českobratrské církve evangelické. V předvelikonočním týdnu v neděli 28. března zemřel po těžké nemoci i další evangelický farář Samuel Hejzlar ml., který působil dvacet let ve sboru na Dobříši.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
52%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
23%
 
(Počet hlasů celkem: 120)