Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Evangelická církev zvolí nové vedení. Z regionálních primárek vzešlo několik kandidátů

Domácí zpravodajství

Evangelická církev zvolí nové vedení. Z regionálních primárek vzešlo několik kandidátů

Vlastní zpráva / 19. 5. 2021 21:24

Volba nové synodní rady, která bude stát v čele Českobratrské církve evangelické (ČCE) dalších šest let, a rozhodování o dalším chodu církve. To je hlavním úkolem zasedání Synodu ČCE. Proběhne v pátek 21. května v Praze (v Komunitním centru Matky Terezy na Chodově) a v době mimořádných protiepidemických opatření bude mít zkrácený, jednodenní formát.  

Ze světa

Češi a Němci slavili společné bohoslužby v rámci ekumenického Kirchentagu a za oběti pandemie

ERC, ČTK / 19. 5. 2021 11:05

Češi a Němci slavili společné bohoslužby v rámci ekumenického Kirchentagu a za oběti pandemie Ani pandemická situace neodradila německé pořadatele třetího ekumenického Kirchentagu od uspořádání pestrého programu pro své účastníky, tentokrát v online prostoru. Česká ekumena se do programu zapojila spoluprací Ekumenické rady církví (ERC) a České biskupské konference (ČBK) při projektu česko-německé bohoslužby online. 

Ze světa

Papež sloužil liturgii za Barmu, vyzval ke zmírnění násilí

ČTK / 18. 5. 2021 23:11

Papež sloužil liturgii za Barmu, vyzval ke zmírnění násilí Papež František v neděli ráno sloužil v bazilice svatého Petra ve Vatikánu liturgii za Barmu, kterou věnoval barmské komunitě v Itálii. Znovu při ní vyzval ke klidu a míru v této asijské zemi, kterou zmítají násilnosti od únorového vojenského puče. František většinově buddhistickou Barmu, v níž žije také asi 800.000 katolíků, navštívil v roce 2017 jako první papež v historii, informovala agentura Reuters.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka nadále podporuje Lipovskou, předseda ČBK Graubner ji vyzval k rezignaci

ČTK, jb, red. / 18. 5. 2021 20:30

Kardinál Duka nadále podporuje Lipovskou, předseda ČBK Graubner ji vyzval k rezignaci Kardinál Dominik Duka nadále stojí za nominací ekonomky Hany Lipovské do Rady České televize (ČT). Hlava české katolické církve to dnes uvedla na twitteru. Lipovskou do rady nominovala Česká biskupská konference (ČBK). Její předseda Jan Graubner minulý týden Lipovskou vyzval k rezignaci, protože podle něj její činnost v radě vyvolává dojem, že hájí zájmy některých konkrétních skupin a osob.

Domácí zpravodajství

V Nepomuku se dnes konala slavnost k výročí blahořečení Jana Nepomuckého

ČTK / 16. 5. 2021 22:14

V Nepomuku se dnes konala slavnost k výročí blahořečení Jana Nepomuckého Průvodem více než 20 biskupů z fary v Nepomuku do kostela začala dnes slavnostní poutní mše svatá celebrovaná Dominikem Dukou. Jde o hlavní akci k oslavám 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého. Od 17. do 18. května budou ve městě jednat čeští a moravští biskupové.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
49%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 37)