Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Do semináře v Krakově se v prvním kole přihlásil pouze jeden zájemce

Ze světa

Do semináře v Krakově se v prvním kole přihlásil pouze jeden zájemce

ČTK / 19. 9. 2023 21:11

Jen jediný zájemce se v prvním kole přihlásil ke studiu v duchovním semináři v Krakově, v druhém kole bylo zájemců několik. Kurie - správa diecéze - neoznámila, kolik zájemců o studium zvládlo přijímací zkoušky, upozornil dnes polský list Gazeta Wyborcza v článku o krizi církve v katolické zemi.  

Domácí zpravodajství

Duchovní služba armády slaví 25 let, působí v ní 37 kaplanů

ČTK, lkt / 19. 9. 2023 7:24

Duchovní služba armády slaví 25 let, působí v ní 37 kaplanů Duchovní služba armády si připomněla 25 let své existence, za usilování o její vznik dnes dostal Záslužný kříž ministryně obrany Josef Šupa. Podle hlavního kaplana duchovní služby Jaroslava Knichala v sobě práce vojenského kaplana pojí lásku k Bohu a lásku k vlasti, zároveň se nevyhne výzvám a napětí.    

Domácí zpravodajství

Biskup Tomáš Holub svolá diecézní synodu

bip.cz, red. / 18. 9. 2023 11:13

Biskup Tomáš Holub svolá diecézní synodu Po konzultaci a doporučení kněžské rady, diecézní pastorační rady a okrskových vikářů biskup Tomáš Holub na pouti v Teplé v sobotu 9. září oznámil svůj záměr na 1. neděli adventní 3. prosince letošního roku vydat pastýřský list, kterým svolá diecézní synodu. Biskupství vítá, když budou věřící o tomto záměru diskutovat.

Ze světa

Papež Pius XII. měl podrobné informace o holokaustu, píše Corriere della Sera

ČTK / 17. 9. 2023 21:03

Papež Pius XII. měl podrobné informace o holokaustu, píše Corriere della Sera Papež Pius XII. měl za druhé světové války podrobné informace o nacistických zvěrstvech páchaných v okupovaném Polsku a o masovém vyvražďování v tamních nacistických vyhlazovacích táborech. S odkazem na nově objevenou korespondenci to napsal list Corriere della Sera, který ale dodává, že Vatikán tyto informace nezveřejňoval, protože se mohl obávat o bezpečí zdrojů z katolického odboje.

Ze světa

Macron se chce zúčastnit bohoslužby s papežem v Marseille, část veřejnosti jeho záměr kritizuje

ČTK, red. / 16. 9. 2023 22:07

Macron se chce zúčastnit bohoslužby s papežem  v Marseille, část veřejnosti jeho záměr kritizuje Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes obhajoval svůj záměr účastnit se příští týden bohoslužby, kterou povede v jihofrancouzském Marseille papež František. Část veřejnosti a zejména krajně levicoví politici prezidentovu účast kritizují, protože podle nich odporuje principu odluky státu a církve. Podle Macrona je ale neutralita zachována.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Timotej.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 975)