Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Senátoři vyzvali Čínu, aby vyjasnila zmizení dalajlamova nástupce

Domácí zpravodajství

Senátoři vyzvali Čínu, aby vyjasnila zmizení dalajlamova nástupce

ČTK / 15. 5. 2020 21:48

Čeští senátoři se připojili k deklaraci vyzývající Čínu, aby vyjasnila okolnosti zmizení dalajlamova nástupce krátce po jeho nominaci před 25 lety. Zároveň požádali ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby celému případu věnoval náležitou pozornost a k výzvám se přidal. 

Domácí zpravodajství

Biskup Malý podepsal petici za přijetí dětí z řeckých táborů. Vláda souhlas zatím nedala

Vlastní zpráva / 14. 5. 2020 12:33

Biskup Malý podepsal petici za přijetí dětí z řeckých táborů. Vláda souhlas zatím nedala Biskup Václav Malý podepsal petici za přijetí dětí bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Autoři a signatáři petice žádají českou vládu o přijetí nejméně 40 dětí bez doprovodu, které žijí podle řady svědectví v otřesných podmínkách v Řecku.

Domácí zpravodajství

Ministerstvo kultury vytvoří nový rejstřík církví. Registruje jich 43, dvě desítky odmítlo

ČTK / 13. 5. 2020 18:36

Ministerstvo kultury  vytvoří nový rejstřík církví. Registruje jich 43, dvě desítky odmítlo Ministerstvo kultury chce za 11 milionů korun vytvořit nový rejstřík církví a náboženských společností. Ze státního rozpočtu by pro tento záměr úřad potřeboval dva miliony korun, devět milionů korun by měl získat z evropských zdrojů. V Česku je aktuálně registrováno 43 církví a náboženských společností, zatím poslední zapsanou bylo loni v březnu Společenství baptistických sborů.

Domácí zpravodajství

Evangelíci zašlou na podporu uprchlíků v Řecku i v syrském Aleppu téměř milion korun

e-cirkev.cz / 13. 5. 2020 18:23

Evangelíci zašlou na podporu uprchlíků v Řecku i v syrském Aleppu téměř milion korun Evangelíci pošlou na podporu uprchlíků v Řecku i v syrském Aleppu téměř milion korun. Synodní rada Českobratrské církve evangelické již začátkem ledna podpořila mimořádným příspěvkem organizaci Lékaři bez hranic. Částka 200 tisíc Kč by měla přispět k řešení znepokojivé situace uprchlíků na řeckých ostrovech. Zároveň začátkem roku vyhlásila celocírkevní sbírku

Domácí zpravodajství

Signály.cz vyhlašují anketu o nejlepší blog, Instagram a video roku

signaly.cz / 12. 5. 2020 11:00

Signály.cz vyhlašují anketu o nejlepší blog, Instagram a video roku Už poněkolikáté se i letos bude na portálu Signály.cz konat veřejná anketa o nejlepší blog roku. Protože je ale celý letošní rok trochu jiný, i soutěž se bude od předchozích ročníků lišit. K již tradiční kategorii o nejlepší blog přibyly dvě kategorie nové – nejlepší Instagram a nejlepší video/Youtube roku.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 165)