Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
František nabádal preláty z Vatikánu k profesionalitě

Ze světa

František nabádal preláty z Vatikánu k profesionalitě

ČTK / 21. 12. 2013 17:10

Papež František na zasedání Římské kurie dnes prohlásil, že členové tohoto administrativního vedení Vatikánu by měli být "pokorní odborníci" a "svědomití odpůrci klepů".

Domácí zpravodajství

Pražské kostely nabízejí dětem možnost sestavit si vlastní betlém

ČTK / 21. 12. 2013 13:52

Pražské kostely nabízejí dětem možnost sestavit si vlastní betlém Sestav si svůj betlém je název vánoční hry pro děti. V pražských kostelích, kde budou betlémy vystaveny od 24. prosince po celé vánoční období, mohou získat po jedné papírové postavičce z celkem tří desítek figurek. Současně tam dostanou i brožuru s historií jednotlivých betlémů. Ta je k dispozici i v Pražské informační službě a dalších turistických informačních centrech. ČTK to sdělil mluvčí arcibiskupství Aleš Pištora. Aktivita je propojena s akcí Betlémské světlo organizovanou Junákem - svazem skautů a skautek, které bude u betlémů svítit. 

Kultura

Česká televize bude živě přenášet půlnoční z katedrály v Ostravě

ČTK / 21. 12. 2013 10:34

Česká televize bude živě přenášet půlnoční z katedrály v Ostravě Česká televize bude letos živě přenášet půlnoční mši z katedrály Božského Spasitele v Ostravě. Celebrovat ji bude ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz.

Domácí zpravodajství

Farnost Veverská Bítýška požádala Národní galerii o vydání Madony z Veveří

ČTK / 20. 12. 2013 17:18

Farnost Veverská Bítýška požádala Národní galerii o vydání Madony z Veveří Římskokatolická farnost Veverská Bítýška dnes předala Národní galerii výzvu k vydání Madony z Veveří. Cenný obraz připisovaný Mistru Vyšebrodského oltáře vznikl nejspíš v druhé polovině 14. století. Do roku 1938 zdobil kostelík na hradě Veveří, sdělila dnes ČTK mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová. V současnosti je obraz jedním ze stěžejních děl v expozici středověkého umění v Anežském klášteře v Praze, kde by podle Jandlové zůstal i v případě vydání. 

Domácí zpravodajství

Navrácení majetku církvím považuje za spravedlivé 30 procent obyvatel, tvrdí průzkum

ČTK / 20. 12. 2013 15:03

Navrácení majetku církvím považuje za spravedlivé 30 procent obyvatel, tvrdí průzkum Vrácení majetku církvím považuje za spravedlivé 30 procent lidí, zbývajících 70 procent si myslí opak. Na přímou otázku, zda souhlasí s platným zákonem o církevních restitucích, ale kladně odpovědělo jen 22 procent Čechů, 78 procent je proti. Podle dvou pětin občanů jsou ale církve důležité. Církevních restitucí se zastává většina věřících, kteří i přikládají církvím největší důležitost. Ovšem ani názory věřících na restituce nejsou zcela jednoznačné, vyplynulo z dnes zveřejněného průzkumu agentury STEM.  

Článek měsíce

Kázání pro Josefa Toufara

Petr Beneš / 17. 7. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
67%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
5%
 
(Počet hlasů celkem: 132)