Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

České sázkové kanceláře již vypsaly kurzy na nového papeže

ČTK / 12. 2. 2013 17:01

České sázkové kanceláře začaly přijímat sázky na to, kdo se stane příštím papežem poté, co nynější hlava katolické církve Benedikt XVI. v pondělí oznámil svou rezignaci. Bookmakeři favorizují ghanského kardinála Petera Turksona a kanadského Marca Ouelleta. Vsadit je možné i na Čechy.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka získal čestný doktorát a medaili hradecké univerzity

ČTK / 12. 2. 2013 16:57

Kardinál Duka získal čestný doktorát a medaili hradecké univerzity Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka dnes převzal čestný doktorát a Zlatou medaili Univerzity Hradec Králové (UHK). Škola ocenila Dukův přínos ke vzniku oboru Politologie - latinskoamerická studia na královéhradecké univerzitě a k rozvoji její vědecké spolupráce s vysokými školami v zemích Střední a Jižní Ameriky.

Ze světa

Znalci vatikánských poměrů spekulují o pozadí papežovy rezignace a jeho nástupci

ČTK / 12. 2. 2013 16:55

Po pondělním překvapivém oznámení papeže Benedikta XVI. o jeho brzkém odstoupení z čela katolické církve se strhla lavina spekulací jak o skutečném pozadí jeho rozhodnutí, tak o jeho nejpravděpodobnějším nástupci. Velké šance stát se 266. papežem přisuzují dnešní italské listy vídeňskému arcibiskupovi, kardinálu Christophu Schönbornovi, napsala agentura APA. Za rezignací pětaosmdesátiletého Josefa Ratzingera nejsou podle ní jen věkem podmíněné zdravotní důvody, nýbrž i mocenské intriky v kurii.

Domácí zpravodajství

Znojmo se připojí k cyrilometodějským oslavám tím, že odhalí sochu věrozvěstů

ČTK / 12. 2. 2013 16:52

Znojmo se připojí k letošním velkolepým oslavám 1150 let od příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Při příležitosti oslav radnice odhalí v městské části Hradiště sochu sv. Rostislava, informovala ČTK mluvčí Zuzana Pastrňáková. Stěžejní místa oslav budou v Mikulčicích na Hodonínsku a na Velehradě, připojí se ale mnohá další moravská města. Na počest Cyrila a Metoděje se také budou 5. července na radnicích vyvěšovat moravské vlajky.

Ze světa

Benedikt XVI. prý před třemi měsíci podstoupil operaci

ČTK / 12. 2. 2013 16:50

Papež Benedikt XVI., který v pondělí oznámil, že koncem února odstupuje z čela katolické církve, podstoupil před necelými třemi měsíci v naprosté tajnosti na římské klinice operaci, při které mu byl nahrazen kardiostimulátor. Oznámil to dnes italský list Il Sole 24 Ore. Podle Vatikánu však šlo jen o výměnu baterie kardiostimulátoru.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022
Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 95)