Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Ve střetech mezi muslimy a křesťany v Egyptě zemřel jeden člověk

ČTK / 18. 5. 2013 8:30

Při střetech mezi egyptskými muslimy a křesťany před koptským kostelem v Alexandrii zemřel v pátek večer jeden člověk a desítky lidí byly zraněny. Informoval o tom egyptský list Al-Ahrám. Jde o nejnovější projev náboženského násilí v zemi ovládané muslimskou většinou.

Domácí zpravodajství

Zeman: Když prošly restituce, ať církve staví hospice

Vlastní zpráva / 17. 5. 2013 13:57

Zeman: Když prošly restituce, ať církve staví hospice Prezident Miloš Zeman dnes na sjezdu Rady seniorů odsoudil penzijní reformu Nečasovy vlády a obrátil se na církve, aby stavěly hospice, informuje server iDnes.cz.

Domácí zpravodajství

ČSSD předkládá návrh na zveřejňování žádostí o církevní restituce

ČTK / 17. 5. 2013 13:41

ČSSD předkládá návrh na zveřejňování žádostí o církevní restituce Sociální demokracie dnes předkládá návrh zákona, podle kterého by se měly zveřejňovat všechny žádosti na vydání majetku v rámci církevních restitucí. Oznámil to šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc, podle něhož má již strana podporu Věcí veřejných a očekává ji také od komunistů a uskupení LIDEM.

Kultura

Noc kostelů otevře ve Zlínském kraji lidem 79 sakrálních objektů

ČTK / 17. 5. 2013 11:24

Noc kostelů otevře ve Zlínském kraji lidem 79 sakrálních objektů Sakrální objekty ve Zlínském kraji se v pátek 24. května znovu otevřou veřejnosti při 5. ročníku akce Noc kostelů. V regionu se do ní zapojí šest církví a 79 kostelů, kaplí a modliteben. Cílem akce je otevřít kostel i těm, kteří by do něj jinak nepřišli, řekl dnes ČTK mluvčí Arcibiskupství olomouckého Jiří Gračka.

Domácí zpravodajství

Vladyka Kryštof je ochoten podstoupit rodičovské testy DNA, objevila se další obvinění

Vlastní zpráva / 16. 5. 2013 23:21

Vladyka Kryštof je ochoten podstoupit rodičovské testy DNA, objevila se další obvinění Posvatný synod pravoslavné církve, který zasedal v úterý v Olomouci, vyslechl další svědectví proti bývalému metropolitovi Kryštofovi a zamítl jeho možnost kandidovat na křeslo pražského arcibiskupa. Kryštof obvinění nadále odmítá a je ochoten podstoupit rodičovské testy DNA, magazínu Christnet to uvedl zakladatel petice za jeho návrat Vojtěch Merunka.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Donace.cz
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 810)