Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Polští vyznavači špagetové příšery žádají o uznání své církve

Ze světa

Polští vyznavači špagetové příšery žádají o uznání své církve

ČTK / 12. 1. 2013 11:59

Polští vyznavači létající špagetové příšery žádají, aby tuto mezinárodní satirickou církev úřady v silně katolické zemi uznaly a zaregistrovaly. Konzervativci požadavek takzvaných pastafariánů považují za provokaci. Informoval o tom polský rozhlas.

Ze světa

Členka Pussy Riot si stěžuje na vězeňskou šikanu, podala žalobu

ČTK / 11. 1. 2013 22:14

Členka Pussy Riot si stěžuje na vězeňskou šikanu, podala žalobu Jedna z odsouzených členek ruské punkové skupiny Pussy Riot zažalovala správu věznice za to, že jí uložila už dva vězeňské tresty. Marija Aljochinová, která si odpykává dva roky vězení za svou loňskou "punkovou modlitbu" v moskevském kostele, se podle ruských médií dostala do sporu s bachaři a stěžuje si, že je vystavena šikaně. 

Ze světa

Věřící na Slovensku si adoptují politiky k modlitbě

Vlastní zpráva / 10. 1. 2013 18:03

Věřící na Slovensku si adoptují politiky k modlitbě Premiér Robert Fico, prezident Gašparovič nebo bývalý předseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda, i oni patří mezi politiky které si někdo adoptoval k modlitbě na webu Adoptujsipolitika.sk. Cílem celého projektu, který byl spuštěn 1. ledna k 20. výročí vzniku samostatné Slovenské republiky, je motivovat lidi k pravidelné modlitbě za jejich politické zástupce a budoucnost země.

Domácí zpravodajství

Pozemkový úřad obdržel první žádosti o vrácení pozemků církvím

ČTK / 10. 1. 2013 17:14

Pozemkový úřad obdržel první žádosti o vrácení pozemků církvím Státní pozemkový úřad (SPÚ) obdržel první dvě žádosti o vydání půdy v rámci církevních restitucí. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí úřadu Monika Machtová. Podrobnosti odmítla s odvoláním na zákon sdělit.

Domácí zpravodajství

Ústavní stížnost na církevní restituce chce podat i KSČM

ČTK / 10. 1. 2013 13:38

Ústavní stížnost na církevní restituce chce podat i KSČM Ústavní stížnost na církevní restituce chystá rovněž opoziční KSČM. Její podoba je podle komunistického poslance Stanislava Grospiče hotová, nyní se dolaďuje. Zákon není podle KSČM v souladu s ústavním pořádkem. Komunistická strana předloží stížnost k podpisu i dalším poslancům, kteří zákon o majetkovém vyrovnání státu s církvemi nesouhlasí, řekl dnes novinářům Grospič.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
52%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
23%
 
(Počet hlasů celkem: 120)