Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Rusové a další pravoslavní věřící slaví Vánoce

Ze světa

Rusové a další pravoslavní věřící slaví Vánoce

ČTK / 10. 1. 2021 11:20

Rusové a další pravoslavní věřící ve světě slaví Vánoce. Bohoslužby, sloužené v 475 moskevských chrámech v noci na dnešek, navštívilo podle předběžného odhadu skoro 150.000 lidí. Kvůli pandemii koronaviru smělo do kostelů mnohem méně věřících než v předchozích letech

Ze světa

Papeže šokoval vpád do Kapitolu, v zemi s tak dlouhou demokracií

ČTK / 10. 1. 2021 11:16

Papeže šokoval vpád do Kapitolu, v zemi s tak dlouhou demokracií Papež František v sobotu ve svém prvním veřejném komentáři ke středečním událostem ve Washingtonu řekl, že byl útokem příznivců Donalda Trumpa na Kapitol šokován. Vyjádřil velké překvapení, že se taková událost mohla stát v zemi s tak dlouhou demokratickou historií. 

Domácí zpravodajství

Lednové týdny modliteb za jednotu probíhají převážně on-line

Getsemany.cz / 7. 1. 2021 10:37

Lednové týdny modliteb za jednotu probíhají převážně on-line Ve dnech 10.–17. ledna se uskuteční Alianční týden modliteb, který se koná od poloviny 19. století. Letošní týden modliteb nese název Tváří v tvář. Zároveň budou modlitební témata reflektovat i zkušenosti a výzvy spojené s covid-19 a potřebami, které epidemie vyvolala. Druhý modlitební týden proběhne v termínu od 18. do 25. ledna, který společně organizují Světová rada církví a Papežská rada pro jednotu křesťanů. 

Domácí zpravodajství

Křesťané slaví svátek Tří králů, průvody se letos nekonají

ČTK, red. / 6. 1. 2021 23:15

Křesťané slaví svátek Tří králů, průvody se letos nekonají Na dnešek připadá svátek Zjevení Páně v lidové tradici připomínka Tří králů - Kašpara, Melichara a Baltazara. Pravoslavným křesťanům pak teprve začínají Vánoce. Obvykle se začátkem ledna konají po Česku tříkrálové průvody, letos však kvůli šíření koronaviru nebudou. Tradiční sbírky se přesunuly do on-line prostoru. 

Ze světa

Vatikán zrušil křest dětí v Sixtinské kapli

ČTK / 5. 1. 2021 18:44

Vatikán zrušil křest dětí v Sixtinské kapli Vatikán se rozhodl zrušit křest dětí v Sixtinské kapli, který měl v neděli sloužit papež František. Obřad byl zrušen z preventivních hygienických důvodů. Zrušení křtu bylo oznámeno poté, co se Itálie rozhodla zavést na víkend přísnější stupeň protiepidemických opatření, píše agentura Reuters. Papež by měl odsloužit ve středu liturgii k svátku Tří králů.

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
52%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
13%
 
(Počet hlasů celkem: 117)