Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František v minulém roce nejmenoval žádného kardinála

Ze světa

Papež František v minulém roce nejmenoval žádného kardinála

Getsemany.cz / 7. 1. 2022 10:55

Poprvé od roku 2014 nesvolal papež František během roku 2021 konsistoř kardinálů a nedošlo ke jmenování nových kardinálů, uvádí ve svém lednovém čísle časopis Getsemany. Dosud papež František (od 2013) během necelých 9 let pontifikátu v rámci 7 konsistoří jmenoval 101 nových kardinálů.

Ze světa

Papež kritizoval lidi, kteří si místo dětí pořizují domácí mazlíčky

ČTK, red. / 7. 1. 2022 10:46

Papež kritizoval lidi, kteří si místo dětí pořizují domácí mazlíčky Papež František kritizoval lidi, kteří místo dětí mají domácí mazlíčky. Podle něj současným společnostem chybí dostatek citu pro otcovství a mateřství. Současně podpořil mírnější pravidla pro adopce. O úpravu pravidel adopce se v mnohých zemích snaží také sdružení LGBT lidí. K osvojení dětí ze strany stejnopohlavních párů se ale katolická církve nestaví příliš vstřícně. 

Domácí zpravodajství

Katolická teologická fakulta je aktuálně bez proděkanů. Staronový děkan bude jmenován k 1. únoru

Vlastní zpráva / 6. 1. 2022 23:04

Katolická teologická fakulta je aktuálně bez proděkanů. Staronový děkan bude jmenován k 1. únoru 20. října minulého roku obhájil funkci děkana Katolické teologické fakulty (KTF) Univerzity Karlovy profesor Vojtěch Novotný. Hned během listopadu se potom rozhodlo předčasně rezignovat všech 5 dosavadních proděkanů fakulty. Děkan Novotný chce jejich nástupce jmenovat až poté, co bude uveden do nového funkčního období. K tomu by mělo dojít na začátku února. V současné době tak bude KTF fungovat bez proděkanů.

Ze světa

Příští novoroční setkání komunity Taizé bude hostit německý Rostock

vaticannews / 5. 1. 2022 17:44

Příští novoroční setkání komunity Taizé bude hostit německý Rostock Večerní modlitbou vysílanou na platoformě Youtube se o silvestrovském večeru zakončilo čtyřdenní evropské setkání mládeže, které probíhalo převážně digitálně v Taizé a v Turíně. Minulý čtvrtek bylo rovněž oznámeno, že příští pouť důvěry na zemi ve stylu Taizé se uskuteční v Rostocku na přelomu příštího roku.

Domácí zpravodajství

Nejsem rasista, ale…? Evangelická církev bojuje proti předsudkům i studentskou literární soutěží

e-cirkev.cz, red. / 5. 1. 2022 17:14

Nejsem rasista, ale…? Evangelická církev bojuje proti předsudkům i studentskou literární soutěží Českobratrská církev evangelická vyhlásila první ročník studentské literární soutěže s lidskoprávní tematikou. Žáci a studenti od 12 do 20 let se mohou formou eseje chopit letošního tématu „Nejsem rasista, ale…“ Nad soutěží převzal záštitu předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil. 

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
53%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
4%
 
Ne
39%
 
V mé církvi již ženy slouží
4%
 
(Počet hlasů celkem: 51)