Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Biskup David vysvětil po požáru obnovený dřevěný kostelík v Gutech

Domácí zpravodajství

Biskup David vysvětil po požáru obnovený dřevěný kostelík v Gutech

ČTK / 7. 6. 2021 0:05

Stavba repliky vyhořelého dřevěného kostela Božího těla v třinecké části Guty vyšla na 33 milionů korun. Náklady na obnovu památky zničené úmyslně založeným požárem platila pojišťovna a výnos z veřejné sbírky. V kostelíku se dnes konala první bohoslužba. Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze Martin David při ní požehnal varhany, zvony a vysvětil celou stavbu. Zaznělo i slavnostní Te Deum.

Ze světa

Papež vyjádřil lítost nad nálezem ostatků dětí v katolické škole v Kanadě

ČTK / 6. 6. 2021 23:54

Papež vyjádřil lítost nad nálezem ostatků dětí v katolické škole v Kanadě Papež František dnes vyjádřil zármutek nad nálezem ostatků 215 dětí v bývalé katolické internátní škole pro domorodé děti v Kanadě a vyzval k respektování práv a kultury původního obyvatelstva. Kanadské politické a náboženské vůdce požádal, aby se pokusili dětská úmrtí objasnit a aby se snažili o usmíření.

Ze světa

Papež se v Maďarsku nechce sejít s Orbánem, dá přednost Slovensku

ČTK / 5. 6. 2021 16:47

Papež se v Maďarsku nechce sejít s Orbánem, dá přednost Slovensku Papež František se při své plánované zářijové návštěvě Maďarska nechce setkat s premiérem Viktorem Orbánem ani prezidentem Jánosem Áderem. Pokud hlava katolické církve skutečně odmítne pozvání nejvyšších maďarských představitelů, může to způsobit významnou diplomatickou roztržku

Ze světa

Mnichovský arcibiskup Reinhard Marx požádal papeže o uvolnění z funkce

ČTK / 5. 6. 2021 16:45

Mnichovský arcibiskup Reinhard Marx požádal papeže o uvolnění z funkce Mnichovský arcibiskup Reinhard Marx nabídl papeži Františkovi svou rezignaci. Ve svém dopise adresovaném papeži svůj krok podle německých médií zdůvodnil mimo jiné nedostatečným vypořádáním církve se skandály kolem sexuálního zneužívání.

Domácí zpravodajství

Při posledním rozloučení s Jiřinou Šiklovou u Salvátora promluví Tomáš Halík

ČTK / 2. 6. 2021 21:44

Při posledním rozloučení s Jiřinou Šiklovou u Salvátora promluví Tomáš Halík Poslední rozloučení s Jiřinou Šiklovou bude 3. června v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Rozloučení začne v 10:00. Socioložka, propagátorka genderových studií a signatářka Charty 77 zemřela v sobotu 22. května. Bylo jí 85 let. Rozloučení bude pro rodinu a přátele, promluví na něm kněz Tomáš Halík.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)