Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Tálibán vyhlásil klid zbraní. Zpráva přichází po krvavém útoku na dívčí školu

Ze světa

Tálibán vyhlásil klid zbraní. Zpráva přichází po krvavém útoku na dívčí školu

ČTK, red. / 10. 5. 2021 9:47

Afghánské povstalecké hnutí Tálibán vyhlásilo třídenní příměří na dobu muslimského svátku íd al-fitr.  Svátek se slaví po skončení postního měsíce ramadánu. Oznámení Tálibánu přichází dva dny poté, co při útoku na dívčí školu na západě Kábulu zahynulo více než 50 lidí, převážně dívek. Hnutí obvinění z útoku odmítlo.

Domácí zpravodajství

Na Bílé Hoře proběhne akt smíření více jak stovky protestantských a katolických duchovních

www.iniciativasmireni2020.cz / 6. 5. 2021 23:10

Na Bílé Hoře proběhne akt smíření více jak stovky protestantských a katolických duchovních V sobotu 8. 5. proběhne na návrší Bílé hory akt smíření u příležitosti 400. výročí bitvy na Bílé hoře. Setká se tam více než 60 katolických kněží a 60 protestantských kazatelů, aby si vzájemně vyjádřili odpuštění vzájemných zranění z minulosti. Tato Iniciativa smíření byla původně plánována na 7. listopadu 2020, ale kvůli vládním opatřením byla přesunuta na tento termín.

Domácí zpravodajství

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii

Charita / 6. 5. 2021 17:20

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii Celý svět se znepokojením sleduje, jak se Indie vypořádává s následky pandemie covid-19. Tamní nemocnice se potýkají s nedostatkem kyslíku, lůžek a personálu, mnozí lidé umírají doma bez jakékoliv léčby. Diecézní charita Hradec Králové proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii, pro které indičtí partneři charitního projektu Adopce na dálku již operativně zřídili potřebná léčebná centra.

Ze světa

Alexandr Navalnyj oslavil pravoslavné Velikonoce po dvaceti dnech hladovky

Vlastní zpráva / 6. 5. 2021 11:17

Alexandr Navalnyj oslavil pravoslavné Velikonoce po dvaceti dnech hladovky Alexej Navalnyj ruský právník a politický  opoziční aktivista, který byl v únoru odsouzen ke 3,5 letům odnětí svobody, držel před Velikonocemi 20 dní protestní hladovku, až musel být převezen do vězeňské nemocnice. Hladovku ukončil 22. dubna na radu svých přátel. V neděli, kdy pravoslavní věřící po celém světě oslavili Velikonoce, napsal na svém facebookovém profilu: „Kristus byl vzkříšen! Život a láska zvítězily,“ a dodal, že letošní Velký post byl pro něj obzvlášť obtížný.

Výběr Christnetu

Podpořte provoz portálu Christnet.eu

Vlastní zpráva / 5. 5. 2021 9:27

Podpořte provoz portálu Christnet.eu Vaše pomoc a zájem jsou rozhodující pro další nezávislé fungování magazínu Christnet.eu. Prosíme podpořte naší činnost finančním darem, jakkákoliv částka je pro budoucnost projektu důležitá. I nadále chceme vytvářet nezávislé zpravodajství a publicistiku. Podpořit nás můžete i sdílením článků na Facebooku a dalších sociálních sítích.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)