Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
K výročí svatořečení Anežky České se uskuteční národní pouť do Říma

Domácí zpravodajství

K výročí svatořečení Anežky České se uskuteční národní pouť do Říma

ČTK / 10. 2. 2019 14:29

Ke 30. výročí kanonizace české patronky svaté Anežky České se uskuteční národní pouť do Říma. Svatořečení české přemyslovské princezny, řeholnice a významné osobnosti společenského života se v roce 1989 zúčastnilo 10.000 věřících z Československa a krajanů, žijících v exilu. Svatořečena byla 12. listopadu 1989 papežem Janem Pavlem II., v předvečer sametové revoluce v Československu.

Ze světa

Papež František navštíví v březnu Maroko. Sejde se s králem i uprchlíky a bude slavit eucharistii

ČTK / redakce / 10. 2. 2019 13:01

Papež František navštíví v březnu Maroko. Sejde se s králem i uprchlíky a bude slavit eucharistii Papež František se při své březnové návštěvě Maroka setká s uprchlíky a zavítá do institutu pro přípravu imámů. Oznámil to dnes Vatikán, který zveřejnil podrobnější program Františkovy marocké cesty. V Maroku bude papež 30. a 31. března a bude to v krátké době jeho druhá návštěva muslimské země. V únoru papež navštívil Spojené arabské emiráty.

Ze světa

Po Madurovi žádá papeže o pomoc s krizí ve Venezuele i Guaidó

ČTK / 8. 2. 2019 11:11

Po Madurovi žádá papeže o pomoc s krizí ve Venezuele i Guaidó Opoziční vůdce a prozatímní prezident Venezuely Juan Guaidó včera v rozhovoru s italskou stanici Sky TG24 požádal papeže Františka, aby v současné krizi ve Venezuele sehrál roli zprostředkovatele. K podobnému kroku již dříve vyzval stávající prezident země Nicolás Maduro.

Ze světa

Trump opět vystoupil proti potratům, vysloužil si ovace

ČTK / 8. 2. 2019 10:59

Trump opět vystoupil proti potratům, vysloužil si ovace Americký prezident Donald Trump si včera na tradiční Národní modlitební snídani vysloužil za svá vyjádření proti potratům ovace ve stoje od náboženských vůdců, napsal americký list The Washington Post. Podle agentury AP si šéf Bílého domu takto snaží získat ještě větší podporu od konzervativních voličů před prezidentskými volbami v roce 2020, ve kterých bude usilovat o znovuzvolení.

Domácí zpravodajství

Staněk: agenda církví by měla zůstat na kultuře

ČTK / 7. 2. 2019 17:13

Staněk: agenda církví by měla zůstat na kultuře Vyplácení finanční náhrady a příspěvku na podporu činnosti církví by podle ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) mělo zůstat v gesci jeho úřadu. S nápadem převést agendu církví pod ministerstvo financí přišel předseda hnutí ANO Andrej Babiš při svém prvním pokusu o sestavování vlády. Převod zmiňuje také programové prohlášení současné vlády.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 115)