Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ruský soud poslal na šest let za mříže dánského jehovistu

Ze světa

Ruský soud poslal na šest let za mříže dánského jehovistu

ČTK / 7. 2. 2019 17:15

Ruský soud  poslal na šest let za mříže Dána Dennise Christiansena, který byl v Rusku zadržen jako první člen náboženské společnosti Svědci Jehovovi. Ta je v Rusku zakázaná jako extremistická organizace. Ještě před vynesením verdiktu Christiansen podle novinářů v soudní síni vykřikl, že doufá, že v Rusku budou respektovat právo na svobodu vyznání. 

Ze světa

Vatikán je ochotný sehrát ve Venezuele úlohu zprostředkovatele

ČTK / 6. 2. 2019 11:08

Vatikán je ochotný sehrát ve Venezuele úlohu zprostředkovatele Vatikán je ochotný sehrát ve Venezuele úlohu zprostředkovatele, pokud o to požádají obě strany. Nejprve však musejí být podniknuty předběžné kroky k jejich sblížení. Podle agentury Reuters to včera řekl papež František v letadle při návratu z návštěvy Spojených arabských emirátů.

Ze světa

Papež připustil případy sexuálního zneužívání jeptišek kněžími

ČTK / 6. 2. 2019 11:05

Papež připustil případy sexuálního zneužívání jeptišek kněžími Papež František včera v letadle při návratu z návštěvy Spojených arabských emirátů připustil, že dochází k sexuálnímu zneužívání jeptišek kněžími, zmínil i případ, kdy si z nich udělali sexuální otrokyně.

Ze světa

Papež na závěr návštěvy v Emirátech celebroval mši na stadionu

ČTK / 5. 2. 2019 15:05

Papež na závěr návštěvy v Emirátech celebroval mši na stadionu Papež František dnes na závěr své třídenní návštěvy Spojených arabských emirátů odsloužil mši pod širým nebem v Abú Zabí, podle odhadu organizátorů se jí účastnilo na 170.000 lidí, včetně několika tisíc muslimů. Informovala o tom agentura AFP s tím, že tak velké veřejné shromáždění je v emirátech nevídané.

Ze světa

Vatikán a Al-Azhar chtějí společně bojovat proti extremismu

ČTK / 4. 2. 2019 21:25

Vatikán a Al-Azhar chtějí společně bojovat proti extremismu Vatikán a mešita Al-Azhar, považovaná za sídlo hlavy sunnitského islámu, podepsaly za papežovy návštěvy Spojených arabských emirátů dokument o společném boji proti extremismu. Hlava Al-Azharu šajch Ahmad Tajib ve svém příspěvku vyzval muslimy žijící na Blízkém východě, aby přijali místní komunity křesťanů. 

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 115)