Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
František navštíví jako první papež v historii Arabský poloostrov

Ze světa

František navštíví jako první papež v historii Arabský poloostrov

ČTK, red. / 3. 2. 2019 18:40

Nadcházející třídenní cesta papeže Františka do Spojených arabských emirátů se označuje za milník mezicírkevních vztahů. Půjde o první případ, kdy papež stane na půdě Arabského poloostrova. Apoštolský vikář Paul Hinder, odpovídající za oblast jižní části Arabského poloostrova, cestu označil za další krok v rozvoji vztahů mezi katolickou církví a muslimským světem. 

Domácí zpravodajství

Hromnice připomenou zasvěcený život řeholníků a sester

ČTK / 2. 2. 2019 9:12

Hromnice připomenou zasvěcený život řeholníků a sester Tradici a úlohu církevních řádů a řeholních společenství připomíná dnešní Den zasvěceného života. Slaví se po celém světě, je určen zasvěceným osobám, ale je také možností, jak život za klášterními zdmi představit a podpořit. Řeholníci se také při této příležitosti tradičně setkávají se svými biskupy. V České republice působí 31 mužských a 63 ženských řeholních institutů. K začátku letošního roku v Česku žilo 656 řeholníků a 1065 řeholnic.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka: Církev vyčká, jak o finančních náhradách rozhodne Senát

ČTK / 1. 2. 2019 10:18

Kardinál Duka: Církev vyčká, jak o finančních náhradách rozhodne Senát Římskokatolická církev vyčká na rozhodnutí Senátu o novele o zdanění církevních restitucí, až pak podnikne další kroky. Postupovat chce společně s ostatními církvemi a Federací židovských obcí. Jednat chce s premiérem a příslušnými ministry. Novinářům to včera po zasedání České biskupské konference (ČBK) řekl kardinál Dominik Duka.

Domácí zpravodajství

O zdanění církevních náhrad Senát rozhodne koncem února

ČTK, mn / 31. 1. 2019 13:36

O zdanění církevních náhrad Senát rozhodne koncem února O zdanění církevních náhrad a o novele zákonů týkajících se odchodu Británie z EU bez dohody bude Senát rozhodovat na schůzi, která začne 27. února. 

Ze světa

V Nizozemsku skončila protestní tříměsíční bohoslužba

ČTK / 31. 1. 2019 13:38

V Nizozemsku skončila protestní tříměsíční bohoslužba Kostel v nizozemském Haagu se dnes rozhodl ukončit nepřetržitou tříměsíční bohoslužbu, jejímž cílem bylo ochránit arménskou rodinu, které hrozila deportace. Protest skončil v reakci na rozhodnutí vlády, jež dovolí v zemi zůstat stovkám mladých lidí, kteří přišli do Nizozemska nelegálně jako děti a v zemi vyrůstali.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 116)