Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pumový útok na katolický kostel na Filipínách si vyžádal 20 obětí

Ze světa

Pumový útok na katolický kostel na Filipínách si vyžádal 20 obětí

ČTK / 27. 1. 2019 11:24

Dnešní útok na katolický kostel na jihu Filipín, kde jsou aktivní islamističtí radikálové, si podle nové bilance vyžádal 20 obětí, dalších 77 osob utrpělo zranění. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Atentát se stal týden poté, co muslimové v referendu schválili vytvoření nového autonomního regionu na jihu Filipín.

Domácí zpravodajství

Správci církevních lesů se sdružili do komory, povede ji Skočdopole

ČTK / 25. 1. 2019 16:41

Správci církevních lesů se sdružili do komory, povede ji Skočdopole Novou komoru církevních lesů založili tento týden v Olomouci zástupci 16 církevních organizací, které vlastní dohromady více než 130.000 hektarů lesní půdy. Prostřednictvím spolku nazvaného SVOL - komora církevních lesů v ČR chtějí správci církevních lesů společně prosazovat své zájmy v oblasti tuzemského lesnictví.

Ze světa

Papež František je v Panamě na Světových dnech mládeže. Vyjádřil se i k situaci ve Venezuele

ČTK / 25. 1. 2019 8:58

Papež František je v Panamě na Světových dnech mládeže. Vyjádřil se i k situaci ve Venezuele Papež František  přistal v Panamě, kde se konají Světové dny mládeže. Vyvrcholením jeho cesty bude nedělní liturgie pod širým nebem.

Domácí zpravodajství

Zeman: Zdanění církevních restitucí může zaplatit opravy památek

ČTK / 25. 1. 2019 7:09

Zeman: Zdanění církevních restitucí může zaplatit opravy památek Peníze ze zdanění církevních restitucí by mohly být podle prezidenta Miloše Zemana použity na financování oprav kulturních památek. Zeman včera v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov řekl, že se to chystá navrhnout ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Archiv zpráv

Duka: zákon o zdanění církevních náhrad narušuje právní jistotu a ústavnost

ČTK / 24. 1. 2019 21:14

Duka: zákon o zdanění církevních náhrad narušuje právní jistotu a ústavnost Novela komunistických poslanců na zdanění peněžité náhrady vyplácené v rámci restitucí, kterou ve středu schválila Sněmovna, podle pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky narušuje ústavnost a právní jistotu v ČR. Uvedl to v prohlášení zaslaném ČTK. Poděkoval těm, kdo hlasovali proti přijetí novely nebo se hlasování zdrželi.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 113)