Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Sněmovna schválila zdanění státních náhrad církvím

Domácí zpravodajství

Sněmovna schválila zdanění státních náhrad církvím

ČTK, red. / 23. 1. 2019 11:52

Peněžité náhrady, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích, zřejmě budou podléhat zdanění. Předpokládá to novela poslanců KSČM, kterou dnes schválila Sněmovna. Pravice neprosadila návrh TOP 09 na zamítnutí sporné předlohy, která nyní poputuje k posouzení do Senátu. Zdanění náhrad patří k podmínkám komunistů pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD.

Ze světa

Soud: Volno na Velký pátek jen pro protestanty a starokatolíky je diskriminace

ČTK / 23. 1. 2019 0:17

Soud: Volno na Velký pátek jen pro protestanty a starokatolíky je diskriminace Soudní dvůr Evropské unie v Lucemburku dnes rozhodl, že rakouský zákon, který umožňuje na Velký pátek placené volno pouze protestantům a starokatolíkům, je vůči ostatním náboženstvím diskriminační. Rakouští zákonodárci si teď lámou hlavu, jak situaci změnit. O možných řešeních obšírně informuje agentura APA.

Ze světa

Polovina občanů v zemích EU vnímá antisemitismus jako problém

ČTK / 22. 1. 2019 17:20

Polovina občanů v zemích EU vnímá antisemitismus jako problém Polovina občanů Evropské unie vnímá antisemitismus ve své vlastní zemi jako problém, vyplývá z nejnovějších zjištění Eurobarometru. Je to výrazně méně ve srovnání s prosincovým průzkumem Agentury EU pro základní práva (FRA), podle které považuje antisemitismus za největší sociální a politický problém ve své domovské zemi 85 procent evropských Židů. V České republice antisemitismus jako problém vidí 28 procent dotázaných, ukázal průzkum Eurobarometru.

Ze světa

Nedaleko Londýna bylo pohřbeno šest neznámých obětí holokaustu

ČTK, mn / 21. 1. 2019 10:33

Nedaleko Londýna bylo pohřbeno šest neznámých obětí holokaustu Na židovském hřbitově severně od Londýna bylo v neděli pohřbeno šest neznámých lidí, kteří přišli o život během holokaustu v nacistickém vyhlazovacím táboře v Osvětimi. Jejich pozůstatky anonymní dárce věnoval britskému Imperiálnímu válečnému muzeu v roce 1997 spolu s řadou předmětů souvisejících s masovým vyvražďováním židovského obyvatelstva Evropy během druhé světové války.

Domácí zpravodajství

Nové důkazy by mohly vyvrátit vinu kněze odsouzeného za pohlavní zneužívání

ČTK, mn / 21. 1. 2019 10:37

Nové důkazy by mohly vyvrátit vinu kněze odsouzeného za pohlavní zneužívání Po deseti měsících se vrátí jesenický okresní soud k případu bývalého katolického kněze Adama Stanislava Kuszaje, který byl v roce 2011 odsouzen za pohlavní zneužívání tehdy šestnáctiletého ministranta.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 113)