Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež líbal nohy lídrům z Jižního Súdánu, prosil je o mír

Ze světa

Papež líbal nohy lídrům z Jižního Súdánu, prosil je o mír

ČTK / 12. 4. 2019 12:00

Papež František šokoval delegaci znepřátelených politických lídrů z Jižního Súdánu, když je vyzval, aby dál usilovali o mír, a poté poklekl a všem políbil nohy. Gestem pokory ukončil papež dvoudenní setkání, na které africké politiky pozval právě proto, aby je povzbudil při plnění mírové dohody, kterou prezident Salva Kiir a vůdce povstalců Riek Machar podepsali loni v září. Její plnění se ale zadrhlo.

Domácí zpravodajství

Miloš Zeman letos vyznamená Petra Piťhu, potvrdil Ovčáček

Vlastní zpráva / 11. 4. 2019 21:31

Miloš Zeman letos vyznamená Petra Piťhu, potvrdil Ovčáček Již v lednu tohoto roku prezident Miloš Zeman uvedl, že uvažuje o udělení Řádu Tomáše Garrigua Masaryka katolickému knězi Petru Piťhovi, který v zářijovém kázání odmítl Istanbulskou úmluvu proti násilí na ženách a domácímu násilí. Dnes udělení vyznamenání v ČT24 potvrdil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Ze světa

Emeritní papež Benedikt se vyjádřil ke zneužívání, vzbudil debatu

ČTK / 11. 4. 2019 20:27

Emeritní papež Benedikt se vyjádřil ke zneužívání, vzbudil debatu Emeritní papež Benedikt, předchůdce současné hlavy katolické církve Františka, se v rozsáhlém eseji vyjádřil ke skandálům kolem sexuálního zneužívání kněžími. V textu, který vyšel v německém církevním měsíčníku Klerusblatt, mimo jiné napsal, že případy zneužívání odstartovala sexuální revoluce v 60. letech minulého století a že pachatele chránily i špatně formulované církevní zákony.

Domácí zpravodajství

ČBK se stala jediným vlastníkem Karmelitánského nakladatelství. Jednatelem bude Přibyl

Katyd.cz / 11. 4. 2019 15:48

ČBK se stala jediným vlastníkem Karmelitánského nakladatelství. Jednatelem bude Přibyl Česká biskupská konference se v březnu stala jediným vlastníkem Karmelitánského nakladatelství (KNA), píše akutálně server Katyd.cz. Nakladatelství dosud patřilo sedmnácti subjektům.

Domácí zpravodajství

Dílo architekta Santiniho a baroko bude propagovat projekt Opus Santini

ČTK / 11. 4. 2019 9:28

Dílo architekta Santiniho a baroko bude propagovat projekt Opus Santini Dílo českého architekta Santiniho a baroko bude propagovat projekt Opus Santini, řada organizací chystá speciální akce předcházející výročí 300 let od jeho smrti připadající na rok 2023. Jan Blažej Santini Aichl se proslavil stylem barokní gotiky. Zástupci ministerstva kultury, pražského arcibiskupství, Karlovy univerzity a spolku Putování za Santini podepsali k projektu memorandum, symbolicky v kapli Svaté Anny v Panenských Břežanech, jejímž autorem je právě Santini.

Článek měsíce

Laici jako zdroj a podpora klerikalismu

Pavla Holíková / 15. 2. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
32%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
46%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 173)