Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V pražské arcidiecézi odvolali ze služby kněze kvůli zneužívání

Domácí zpravodajství

V pražské arcidiecézi odvolali ze služby kněze kvůli zneužívání

ČTK / 31. 3. 2019 20:42

Kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka v sobotu odvolal ze služby kněze podezřelého ze sexuálního zneužívání svinařského zastupitele Jiřího Kylara v době jeho dospívání. 

Ze světa

Papež František dorazil do Maroka, ocenil islám bez extremismu

ČTK / 30. 3. 2019 23:49

Papež František dorazil do Maroka, ocenil islám bez extremismu O náboženské toleranci a islámu bez radikálních projevů hovořil dnes papež František na úvod dvoudenní návštěvy Maroka, kterou chce mimo jiné posílit vazby mezi katolíky a muslimy. Před králem Muhammadem VI., který jej přivítal po příletu do metropole Rabatu, ocenil mimo jiné fakt, že se jeho zemi daří muslimské náboženství oprostit od extremismu. Informovaly o tom světové agentury.

Domácí zpravodajství

CVVM: Češi nejvíce důvěřují armádě a policii a nejméně politikům a církvím

ČTK / 29. 3. 2019 0:08

CVVM: Češi nejvíce důvěřují armádě a policii a nejméně politikům a církvím Češi nadále nejvíce důvěřují armádě a policii, a naopak nejméně církvím a politickým stranám. Vyplývá to z březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Armádě a policii věří více než dvě třetiny lidí, zatímco církvím a politickým stranám jen asi čtvrtina. Od loňského března se důvěra příliš nezměnila.

Ze světa

Chilské arcibiskupství musí zaplatit odškodnění obětem zneužívání

ČTK / 29. 3. 2019 0:04

Chilské arcibiskupství musí zaplatit odškodnění obětem zneužívání Arcibiskupství v chilské metropoli Santiago de Chile musí zaplatit odškodnění třem mužům, kteří byli jako nezletilí sexuálně zneužíváni chilským katolickým knězem Fernandem Karadimou. Odvolací soud ve středu rozhodl, že každý dostane 100 milionů pesos (asi 3,4 milionu Kč). Podle španělského deníku El País jde v Chile o bezprecedentní rozhodnutí, které otevírá dveře dalším podobným kauzám.

Ze světa

Erdogan: Chrám Hagia Sofia by mohl být přeměněn na mešitu

ČTK / 26. 3. 2019 22:48

Erdogan: Chrám Hagia Sofia by mohl být přeměněn na mešitu Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že slavný istanbulský chrám Boží moudrosti (Hagia Sofia) by mohl být přeměněn na mešitu. Reagoval tím na stále častější výzvy turecké veřejnosti, aby tento plán podpořil. Dosud tato symbolická stavba slouží jako muzeum. 

Článek měsíce

Ivan Vyskočil a „katolíci hraví“

Martin C. Putna / 30. 4. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete požadavky německé katolické církve za přehnané?
Ano, nejsou v souladu s tradicí a vývojem v celé církvi
38%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, odpovídají současné realitě a znamení doby
58%
 
Spíše ne
1%
 
(Počet hlasů celkem: 169)