Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pronásledováná úřednice odmítající homosexuální sňatky se prý sešla s papežem

Ze světa

Pronásledováná úřednice odmítající homosexuální sňatky se prý sešla s papežem

ČTK/red. / 1. 10. 2015 8:56

Americká úřednice, která odmítla vydávat oddací listy homosexuálním párům, se prý minulý týden tajně setkala s papežem Františkem, který její postoj podpořil. Podle agentury Reuters to řekl její advokát s tím, že setkání se uskutečnilo během papežovy návštěvy Washingtonu.

Domácí zpravodajství

NADĚJE pomáhá lidem v nouzi už 25 let

redakce / 30. 9. 2015 21:02

NADĚJE pomáhá lidem v nouzi už 25 let NADĚJE vznikla před 25 lety skrze pomoc uprchlíkům. "Dnes pomáháme po celé republice ve čtyřech oblastech: lidem ve stáří, lidem bez domova, lidem handicapovaným i ohroženým dětem a mládeži. Nepracujeme primárně s uprchlíky ani s žadateli o azyl, nicméně pomoc uprchlíkům je pro nás v současné situaci samozřejmostí,“ řekl ředitel neziskové organizace Jan Vaněček.

Domácí zpravodajství

Na svatováclavskou pouť dorazily tisíce lidí. Zanechte žabomyších sporů, vyzval Duka

ČTK / 28. 9. 2015 12:30

Na svatováclavskou pouť dorazily tisíce lidí. Zanechte žabomyších sporů, vyzval Duka Tisíce lidí dnes dorazily na Národní svatováclavskou pouť do Staré Boleslavi, kde byl před 1080 lety zavražděn kníže Václav. Odkaz světce a patrona země si připomněly davy poutníků na Mariánském náměstí při tradiční poutní mši. Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka na shromáždění vyzval v souvislosti s uprchlickou krizí k tomu, aby lidé v rozumné věcnosti a soucitu usilovali o nastolení míru.

Domácí zpravodajství

V Praze se uskuteční shromáždění za náboženskou svobodu a solidaritu s pronásledovanými křesťany

Vlastní zpráva / 27. 9. 2015 22:47

V Praze se uskuteční shromáždění za náboženskou svobodu a solidaritu s pronásledovanými křesťany Organizace Křesťanská mezinárodní solidarita (CSI) chce apelovat na občany, křesťany i představitele církví a veřejného života aby pamatovali na pronásledované křesťany. Svolává proto Shromáždění za náboženskou svobodu a solidaritu pronásledovanými křesťany – Už nemůžeme mlčet. To se uskuteční v Praze na Hradčanském náměstí, ve středu 14. října od 17 hodin. Záštitu nad shromážděním převzal biskup Václav Malý.

Ze světa

Papež v USA: Uvítání Obamou, ovace v Kongresu, dnes OSN

ČTK/red. / 25. 9. 2015 7:14

Papež v USA: Uvítání Obamou, ovace v Kongresu, dnes OSN Deset tisíc nadšených věřících, turistů a zvědavců ve středu v centru Washingtonu vítalo papeže Františka, který přijel do Bílého domu za prezidentem Barackem Obamou. Pontifik dorazil neokázalým automobilem Fiat, který si sám pro cestu po městě vybral.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)