Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vatikánský diplomat kritizoval

Ze světa

Vatikánský diplomat kritizoval "iracionální nevraživost" vůči uprchlíkům

ČTK / 24. 6. 2015 18:29

Vatikán dnes kritizoval údajnou "iracionální nevraživost" vůči uprchlíkům. Podle vyslance Vatikánu při OSN arcibiskupa Silvana Tomasiho lidé často na "oběti násilí a porušování lidských práv pohlížejí, jako by si za svou situaci mohli sami".

Domácí zpravodajství

Křesťané se zastali muslimského studenta kvůli incidentu s aktivisty proti uprchlíkům

Vlastní zpráva / 24. 6. 2015 14:47

Křesťané se zastali muslimského studenta kvůli incidentu s aktivisty proti uprchlíkům 29. května došlo v Olomouci ke konfliktu mezi aktivisty spolku „Islám v ČR nechceme“, kteří zde sbírali podpisy pro svou petici proti uprchlickým kvótám, a několika zahraničními studenty. Iniciativa Za církev sociálnější vydala k incidentu prohlášení, ve kterém vyjadřila solidaritu zahraničnímu studentovi, který se v Olomouci slovně i symbolickou akcí postavil proti šíření nenávisti uskupením IvČRN. To z pohledu Iniciativy šíří nenávist a xenofobii.

Domácí zpravodajství

Výzkum ostatků prokázal, že patří umučenému knězi Toufarovi

ČTK / 24. 6. 2015 14:31

Výzkum ostatků prokázal, že patří umučenému knězi Toufarovi Výzkum tělesných ostatků vyzdvižených loni z hromadného hrobu na pražském hřbitově v Ďáblicích prokázal, že patří umučenému knězi Josefu Toufarovi. Podle postulátora kanonizačního procesu Tomáše Petráčka genetická expertiza potvrdila shodu odebraných vzorků, a lze tudíž považovat za prokázané, že kosterní pozůstatky Toufarovi patří. Na neděli 12. července je naplánován pohřeb v Číhošti na Havlíčkobrodsku, kde kněz působil, než byl nezákonně zatčen komunistickou Státní bezpečností (StB).

Domácí zpravodajství

Blahořečení kardinála Berana je opět o krok dál

Apha.cz / 23. 6. 2015 15:59

Blahořečení kardinála Berana je opět o krok dál Dnešní den předal kardinál Dominik Duka OP v kapli pražského arcibiskupství dekrety členům nově ustaveného tribunálu blahořečení kardinála Josefa Berana.

Ze světa

V Indii zemřela Nirmala Džóšíová, nástupkyně Matky Terezy

ČTK / 23. 6. 2015 14:57

Ve věku 81 let dnes v Indii zemřela řádová sestra Nirmala Džóšíová, která byla nástupkyní Matky Terezy v čele řádu Misionářek milosrdenství. Její následovnice sestra Nirmala byla oceňována za to, že působnost řádu rozšířila do mnoha dalších zemí světa.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 316)