Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Halík na shromáždění vedení evropských řádů: Kláštery mají být centra spirituality synodální reformy

Ze světa

Halík na shromáždění vedení evropských řádů: Kláštery mají být centra spirituality synodální reformy

Vlastní zpráva / 26. 10. 2022 0:11

V holandském klášteře Rolduc se konalo generální shromáždění Unie evropských konferencí vyšších řeholních představených, v níž jsou zastoupena vedení všech mužských i ženských řeholí a institutů zasvěceného života z celé Evropy. V sobotu 22. října zde vystoupil mons. Tomáš Halík s programovou přednáškou "Budoucnost náboženského života ve světle synodality".

Ze světa

Francouzský prezident Macron se setkal s papežem. V Římě se účastní i modlitby za mír

ČTK, vatikannews / 24. 10. 2022 23:39

Francouzský prezident Macron se setkal s papežem. V Římě se účastní i modlitby za mír Papež František dnes přijal francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s manželkou Brigitte na soukromé audienci ve Vatikánu. Necelou hodinu spolu hovořili o válce a humanitární situaci na Ukrajině, přijímání uprchlíků nebo o debatě o eutanázii ve Francii. Macron se s papežem setkal potřetí.

Domácí zpravodajství

Arcibiskup Graubner sloužil v katedrále na Pražském hradě liturgii za oběti heydrichiády

ČTK / 24. 10. 2022 16:28

Arcibiskup Graubner sloužil v katedrále na Pražském hradě liturgii za oběti heydrichiády V katedrále svatého Víta na Pražském hradě se v neděli uskutečnila liturgie za oběti heydrichiády. Bohoslužbě předsedal pražský arcibiskup Jan Graubner a promluvil také kardinál Dominik Duka. Od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha letos uplynulo 80 let.

Ze světa

Vatikán ohlásil, že prodloužil o další dva roky smlouvu s Čínou

ČTK / 23. 10. 2022 12:07

Vatikán ohlásil, že prodloužil o další dva roky smlouvu s Čínou Vatikán ohlásil, že prodloužil o další dva roky dočasnou smlouvu s Čínou o jmenování biskupů. Vatikán smlouvu uzavřel v roce 2018 a už jednou ji prodloužil v roce 2020. Dohoda má ale kritiky uvnitř katolické církve, podle kterých nezmírnila perzekuci čínských katolíků ze strany úřadů. Jeden z nejviditelnějších kritiků, kardinál Joseph Zen, čelí v Hongkongu soudu kvůli údajnému financování prodemokratických protestů.

Ze světa

Na stěnách ruské mučírny na severu Ukrajiny byly nalezeny ikony a modlitby naškrábané na zeď

Vlastní zpráva / 22. 10. 2022 12:37

Na stěnách ruské mučírny na severu Ukrajiny byly nalezeny ikony a modlitby naškrábané na zeď Ve Vovčansku v Charkovské oblasti, osvobozeném od okupantů, byly na stěně mučírny nalezeny ikony poškrábané zajatými Ukrajinci, uvádí deník Ukrajinská pravda ve svém internetovém vydání. Na obrázku nad ikonami jsou pak viditelně naškrábané věty z modlitby „Otče náš“.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Filmana
Donace.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 825)