Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Česká televize bude živě přenášet půlnoční z katedrály v Ostravě

Kultura

Česká televize bude živě přenášet půlnoční z katedrály v Ostravě

ČTK / 21. 12. 2013 10:34

Česká televize bude letos živě přenášet půlnoční mši z katedrály Božského Spasitele v Ostravě. Celebrovat ji bude ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz.

Domácí zpravodajství

Farnost Veverská Bítýška požádala Národní galerii o vydání Madony z Veveří

ČTK / 20. 12. 2013 17:18

Farnost Veverská Bítýška požádala Národní galerii o vydání Madony z Veveří Římskokatolická farnost Veverská Bítýška dnes předala Národní galerii výzvu k vydání Madony z Veveří. Cenný obraz připisovaný Mistru Vyšebrodského oltáře vznikl nejspíš v druhé polovině 14. století. Do roku 1938 zdobil kostelík na hradě Veveří, sdělila dnes ČTK mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová. V současnosti je obraz jedním ze stěžejních děl v expozici středověkého umění v Anežském klášteře v Praze, kde by podle Jandlové zůstal i v případě vydání. 

Domácí zpravodajství

Navrácení majetku církvím považuje za spravedlivé 30 procent obyvatel, tvrdí průzkum

ČTK / 20. 12. 2013 15:03

Navrácení majetku církvím považuje za spravedlivé 30 procent obyvatel, tvrdí průzkum Vrácení majetku církvím považuje za spravedlivé 30 procent lidí, zbývajících 70 procent si myslí opak. Na přímou otázku, zda souhlasí s platným zákonem o církevních restitucích, ale kladně odpovědělo jen 22 procent Čechů, 78 procent je proti. Podle dvou pětin občanů jsou ale církve důležité. Církevních restitucí se zastává většina věřících, kteří i přikládají církvím největší důležitost. Ovšem ani názory věřících na restituce nejsou zcela jednoznačné, vyplynulo z dnes zveřejněného průzkumu agentury STEM.  

Domácí zpravodajství

Dohoda Zemana s Dukou o Hradu bude až po novém roce

ČTK / 20. 12. 2013 14:40

Dohoda Zemana s Dukou o Hradu bude až po novém roce Prezident Miloš Zeman a pražský arcibiskup Dominik Duka nestihnou uzavřít dohodu k církevním restitucím na Pražském hradě do konce roku, připadne to až na počátek nového roku. ČTK to dnes řekl ředitel odboru vnějších vztahů pražského arcibiskupství Milan Badal.

Ze světa

Papež usiluje o zefektivnění a integraci vatikánských médií

Radiovaticana.cz / 20. 12. 2013 10:34

Papež usiluje o zefektivnění a integraci vatikánských médií Komise, kterou papež František pověřil studiem ekonomicko-administrativních struktur Apoštolského stolce, vybrala v konkursním řízení firmu McKinsey & Company, jejímž úkolem bude poskytnout poradenství týkající se integrace všech vatikánských sdělovacích prostředků, aby ve spolupráci s vedením jednotlivých médií, tedy deníku L´Osservatore Romano, Vatikánského rozhlasu

Článek měsíce

Jak dlouho se vybíral nový „zimní“ pražský arcibiskup?

Vít Luštinec / 16. 5. 2022
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 550)