Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František navštívil ukrajinské děti, které se léčí v nemocnici v Římě

Ze světa

Papež František navštívil ukrajinské děti, které se léčí v nemocnici v Římě

ČTK / 19. 3. 2022 21:02

Papež František dnes překvapil svou návštěvou 19 ukrajinských dětí, které utekly před boji ve své zemi a nyní se o ně starají v dětské nemocnici Bambino Gesù v Římě.

Ze světa

Podle Františka Ježíš umírá u Charkova nebo je brancem na frontě. V rozhovoru apeloval na Kirilla

ČTK, red. / 18. 3. 2022 9:03

Podle Františka Ježíš umírá u Charkova nebo je brancem na frontě. V rozhovoru apeloval na Kirilla Ježíš dnes umírá u Charkova, je dítětem, které se narodilo v ostřelovaném Kyjevě, nebo dvacetiletým brancem vyslaným na frontu. V modlitbě za Ukrajinu to řekl papež František. Papež se také zmínil o těžkém osudu ukrajinských dětí a požádal o odpuštění za válku. Tento týden pak o válce mluvil s německým kancléřem Olafem Scholzem a moskevským patriarchou Kirillem.

Ze světa

Duchovní na Ukrajině žádají lepší podmínky pro pohřbívání obětí války

ČTK / 15. 3. 2022 21:21

Duchovní na Ukrajině žádají lepší podmínky pro pohřbívání obětí války Duchovní působící na Ukrajině požadují, aby měli lepší podmínky pro pohřbívání civilistů i vojáků zabitých během nynější války. Podle agentury APA upozorňují, že nutné jsou nejen humanitární koridory pro záchranu civilistů, ale také koridory pro důstojné pohřby mrtvých i to, aby těla zabitých vojáků bojujících jak na straně Ukrajiny, tak Ruska, byla navrácena jejich příbuzným.

Ze světa

Kyjevský starosta Kličko požádal papeže, aby přijel do ukrajinské metropole

ČTK / 15. 3. 2022 20:57

Kyjevský starosta Kličko požádal papeže, aby přijel do ukrajinské metropole Kyjevský starosta Vitalij Kličko požádal v dopise papeže Františka, aby navštívil ukrajinskou metropoli. Přítomnost duchovních vůdců ve městě by podle starosty mohla přispět k záchraně lidských životů. Papež František opakovaně Rusko vyzval k ukončení vojenské agrese proti Ukrajině.

Ze světa

Biskup pověřil ženy udílením svátosti křtu

Vlastní zpráva / 15. 3. 2022 20:49

Biskup pověřil ženy udílením svátosti křtu Essenský biskup Franz-Josef Overbeck udělil v sobotu 12. března při slavnostní bohoslužbě v essenském dómu mimořádné pověření k udílení svátosti křtu laickým pastoračním referentům. Biskup Overbeck při bohoslužbě připomněl, že křest původně udělovali jen biskupové, ale časem tuto úlohu převzali kněží a jáhni. V současnosti jsou pověřováni i neordinovaní, sestry i bratři.

Článek měsíce

Ivan Vyskočil a „katolíci hraví“

Martin C. Putna / 30. 4. 2023

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete požadavky německé katolické církve za přehnané?
Ano, nejsou v souladu s tradicí a vývojem v celé církvi
38%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, odpovídají současné realitě a znamení doby
58%
 
Spíše ne
1%
 
(Počet hlasů celkem: 169)