Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V synodě biskupů poprvé zasednou ženy s hlasovacím právem, rozhodl papež

Ze světa

V synodě biskupů poprvé zasednou ženy s hlasovacím právem, rozhodl papež

ČTK / 26. 4. 2023 20:38

Papež František poprvé povolí, aby v synodě biskupů zasedly ženy s hlasovacím právem stejně tam muži laici. Ženy se dosud zasedání účastnily jako expertky bez možnosti hlasovat a o toto právo dlouho usilovaly. Nová pravidla budou platit pro jednání, které se uskuteční v říjnu.

Domácí zpravodajství

Kardinál Dominik Duka oslaví osmdesáté narozeniny

ČTK / 26. 4. 2023 8:52

Kardinál Dominik Duka oslaví osmdesáté narozeniny Nyní již bývalý pražský arcibiskup Dominik Duka dnes 26. dubna slaví osmdesátiny.  Duka prožil během kněžského života mnohé - odnětí státního souhlasu, působení v ilegalitě i věznění. Úřadu arcibiskupa se oficiálně ujal 10. dubna 2010 a o dva roky později jej tehdejší papež Benedikt XVI. jmenoval kardinálem. 

Ze světa

Španělská vláda sjednotí daňové podmínky pro katolíky a další konfese

ČTK / 25. 4. 2023 19:22

Španělská vláda sjednotí daňové podmínky pro katolíky a další konfese Španělská katolická církev ztratí zvýhodněné daňové postavení ve srovnání s dalšími konfesemi. Vláda levicového premiéra Pedra Sáncheze se rozhodla, že stejný daňový režim jako katolíci totiž dostanou i další registrované konfesní organizace, například pravoslavní, mormoni, jehovisté či buddhisté.

Domácí zpravodajství

Novou předsedkyní Vězeňské duchovenské péče se stala katolička Kristýna Čobanová

Vlastní zpráva / 24. 4. 2023 11:06

Novou předsedkyní Vězeňské duchovenské péče se stala katolička Kristýna Čobanová Novou předsedkyní Vězeňské duchovenské péče (VDP) se ve čtvrtek 20. dubna stala její dosavadní místopředsedkyně Kristýna Čobanová, členka římskokatolické církve. Čobanová byla zvolena většinou hlasů na výroční členské schůzi spolku, která se konala v Beranově sále na Arcibiskupství pražském za účasti téměř šedesáti dobrovolníků a kaplanů z VDP.

Ze světa

Twitter zrušil ověřovací ikonu papežovi. Elon Musk chce účty placené

ČTK / 24. 4. 2023 10:42

Twitter zrušil ověřovací ikonu papežovi. Elon Musk chce účty placené Společnost Twitter začala v souladu s předchozími sliby rušit modré ověřovací ikony tisíců uživatelů. Nově o ni přišel například účet papeže Františka, kancléře Scholze, nebo fotbalisty Ronalda. Původně byla ikona označující ověřené účty novinářů, komentátorů, politiků a dalších veřejných osobností zdarma. Sloužila k boji proti dezinformacím nebo falešným účtům. Nový majitel Twitteru Elon Musk ale slíbil ověřovací ikony zrušit a nahradil je placeným ověřením modré, stříbrné a zlaté barvy podle ceny.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)