Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

Před 350 lety se narodil misionář a cestovatel František Boryně ze Lhoty

ČTK / 30. 5. 2013 9:37

Od vzniku jezuitském řádu v polovině 16. století bylo toto společenství, zvané také Tovaryšstvo Ježíšovo, velmi aktivní na nově objevených územích. Řada jezuitských misionářů pocházela i z českých zemí. Mezi nejaktivnější české misionáře v Jižní Americe patřil František Boryně ze Lhoty, který se narodil před 350 lety, 31. května 1663.

Domácí zpravodajství

Církevní restituce u ÚS byly absurdní tyátr, míní komentátoři

ČTK / 30. 5. 2013 8:02

Církevní restituce u ÚS byly absurdní tyátr, míní komentátoři Za tyátr nebo absurdní komedii označili komentátoři středeční jednání o církevních restitucích u Ústavního soudu. Vystoupení levicových kritiků zákona o majetkovém vypořádání státu s církvemi byla politickým divadlem cíleným na získání voličských hlasů, napsal Karel Steigerwald v Mladé frontě Dnes (MfD).

Domácí zpravodajství

ÚS o církevních restitucích rozhodne asi v pondělí

ČTK / 29. 5. 2013 18:47

ÚS o církevních restitucích rozhodne asi v pondělí Podmínky církevních restitucí, objem přiznávaného majetku a rozdělení finančních náhrad dnes u Ústavního soudu zpochybňovali kritici zákona o majetkovém vypořádání státu s církvemi. Norma podle nich porušuje principy laického státu a zvýhodňuje určitou skupinu církví oproti ostatním. O návrhu na zrušení církevních restitucí soud pravděpodobně rozhodne v pondělí 3. června.

Domácí zpravodajství

Vládní restituční zákon bude u ÚS hájit Mlsna

ČTK / 28. 5. 2013 16:18

Vládní restituční zákon bude u ÚS hájit Mlsna Vláda bude ve středu při jednání Ústavního soudu (ÚS) jednoznačně hájit schválenou podobu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. ČTK to dnes řekl ministr bez portfeje a předseda vládní legislativní rady Petr Mlsna. Právě on bude vládu v Brně zastupovat.

Domácí zpravodajství

Zítra začne ÚS jednat o návrzích na zrušení církevních restitucí

ČTK / 28. 5. 2013 10:47

Zítra začne ÚS jednat o návrzích na zrušení církevních restitucí Ústavní soud (ÚS) postupně obdržel tři formálně vyhovující návrhy na zrušení zákona majetkovém vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi. První podala skupina senátorů z podnětu Věcí veřejných, protože strana sama nezískala dost poslaneckých podpisů. Druhý návrh adresovali soudu poslanci za ČSSD, třetí poslanci KSČM s podporou skupiny sociálních demokratů.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
55%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
15%
 
Ne
10%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
20%
 
(Počet hlasů celkem: 110)