Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pravoslavná církev bude volit budoucího pražského arcibiskupa

Domácí zpravodajství

Pravoslavná církev bude volit budoucího pražského arcibiskupa

ČTK / 13. 5. 2013 19:23

Pravoslavná církev bude v sobotu volit ze tří kandidátů nového budoucího pražského arcibiskupa. ČTK to dnes řekl Marek Krupica, který je nyní správcem pražské eparchie. Vítěz bude mít šanci se stát také novým metropolitou českých zemí a Slovenska. Nejvyšší zástupce Pravoslavné církve, bývalý metropolita Kryštof rezignoval na tuto funkci i na funkci pražského arcibiskupa kvůli tvrzením, že porušil mnišský slib.

Domácí zpravodajství

Duka se v kárném táboře pomodlil za zesnulé Romy, politici nepřišli

ČTK / 13. 5. 2013 14:35

Duka se v kárném táboře pomodlil za zesnulé Romy, politici nepřišli Kardinál Dominik Duka a zhruba stovka dalších lidí si dnes v Letech na Písecku připomněli při pietním aktu romské oběti nacismu. Památku Romů zemřelých za druhé světové války v místním sběrném táboře uctili například i americký velvyslanec Norman Eisen.

Domácí zpravodajství

ČT: ČSSD chce zveřejňovat žádosti o církevní restituce

ČTK / 12. 5. 2013 21:44

ČT: ČSSD chce zveřejňovat žádosti o církevní restituce Poslanci ČSSD chtějí příští týden předložit zákon, který by státu přikázal odkrýt nároky církví v rámci restitucí. Obcím například vadí, že nevědí, zda si o pozemky v jejich okolí církve zažádaly, nebo ne. Podle České televize by předlohu podpořila většina Sněmovny, proti je TOP 09 a ODS.

Domácí zpravodajství

Novinář Kaizr o obviněních vladyky Kryštofa: Nova se stala prostředníkem pro něčí zájmy

Vlastní zpráva / 14. 5. 2013 10:55

Novinář Kaizr o obviněních vladyky Kryštofa: Nova se stala prostředníkem pro něčí zájmy Český novinář Patrik Kaizr v rozhovoru pro běloruský server Sobor.by uveřejněný tento týden uvedl, že reportáž o obviněních nejvyššího představitele české pravoslavné církve metropolity Kryštofa odvysílaná na začátku dubna podle něj nebyla vypátrána přímo novináři z TV Nova, ale někdo jim informace a materiály musel předat. Podle novináře se tak TV Nova stala prostředníkem nečích zájmů.

Domácí zpravodajství

Papež František dnes svatořečil 800 středověkých mučedníků

ČTK / 12. 5. 2013 16:00

Papež František dnes svatořečil 800 středověkých mučedníků Papež František dnes na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu vedl obřad, při němž zařadil mezi svaté 800 jihoitalských mučedníků z 15. století a dvě ženy, které žily v 19. a 20. století v Latinské Americe. Jde o první svatořečení Františkova pontifikátu.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 167)